Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į dešimties Lietuvos miestų - teritorinių apskričių centrų - vadovus, kviesdama steigti STEAM - gamtos, technologijų, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo - centrus mokiniams. Patraukli pirmoji pažintis padėtų jaunimui nuo mažens susidomėti šiais sudėtingais mokslais, o vėliau - rinktis jų studijas.
„Norėdami pirmauti ekonomikoje ir inovacijose turime investuoti į jaunąją kartą skatindami moksleivių susidomėjimą gamtos ir technologijų mokslais", - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės, STEAM regioniniai mokslo centrai moksleiviams kartu su Mokslo centru visuomenei, populiarindami mokslą, prisidėtų Lietuvoje formuojant inovacijų kultūrą ir didinant Lietuvos konkurencingumą.
Siekiama, kad Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose atsirastų interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galėtų iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti.
STEAM centrus planuojama steigti dešimtyje regionų, atliepiant kiekvieno regiono specifiką ir poreikį, planuojamas inovacijas. Keletą iš jų numatoma įkurti mokslo, studijų ir verslo slėniuose, panaudojant jau dabar veikiančią infrastruktūrą.
„Savivaldybių atsakymų dėl STEAM centrų kūrimo lauksime iki lapkričio pradžios. Manome, kad tokie centrai turėtų veikti viešosios ir privačios partnerystės principu", - pabrėžia viceministrė S. Kauzonienė.
STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014- 2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis.
Naujausi komentarai