Gintautas Paluckas: ugdymo procesas dalį birželio nebevyksta, tad nereikia jo imituoti Pereiti į pagrindinį turinį

Gintautas Paluckas: ugdymo procesas dalį birželio nebevyksta, tad nereikia jo imituoti

2025-05-27 00:23

Švietimo ministerijai savaite trumpinant mokslo metus 5–10 klasių mokiniams, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad dalį birželio ugdymo procesas jau nevyksta, todėl nereikia jo imituoti.

Gintautas Paluckas: ugdymo procesas dalį birželio nebevyksta, tad nereikia jo imituoti
Gintautas Paluckas: ugdymo procesas dalį birželio nebevyksta, tad nereikia jo imituoti / J. Kalinsko/ELTOS nuotr.

„Tie tėvai, kas turi vaikų, žino, kad birželio mėnesį, kai pradedami organizuoti brandos egzaminai ir kiti dalykai, tai tos klasės, kurios tų brandos egzaminų neturi, jų ugdymo procesas yra labai išbarstytas, išmėtytas ir dažniausiai ugdymo procesas vyksta stadione, parke ar kitose neformaliose erdvėse“, – LRT „Dienos temoje“ pirmadienį sakė ministras pirmininkas.

„Tai čia jau nėra klasikinis ugdymas ir čia jau iš tikrųjų reikėtų kelioms ministerijoms spręsti, kaip užtikrinti jau vasaros tą neformalųjį, popamokinį vaikų ugdymą arba užimtumą. Tuo tarpu mokytojai jau nebeturėtų imituoti ugdymo proceso“, – pridūrė jis.

Taip G. Paluckas komentavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) sprendimą nuo kitų mokslo metų 5–10 klasių mokiniams mokslo metus numatyti iki birželio 15 dienos, o ne 20 dieną, kaip yra šiemet.

„Ugdymo procesas birželio tą savaitę nebevyksta, todėl yra priimtas sprendimas, jog nereikia jo ir imituoti“, – kalbėjo premjeras.

Kaip rašė BNS, sutrumpinti mokslo metus ministerija nutarė po kovą įvykusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) kreipimosi į Vyriausybę ir ŠMSM dėl mokslo metų trumpinimo. Kreipimesi akcentuotas įtemptas švietimo organizavimo procesas mokyklose birželio mėnesiais, kai vyresnių klasių mokiniams vyksta egzaminai.

Anot ministrės Ramintos Popovienės, mokslo metų trumpinimas yra pirmas žingsnis, kompleksiškai sprendžiant kai kurias dabartinės švietimo sistemos problemas: chaotišką ir stresą keliantį egzaminų vykdymą, egzaminų vykdymą per moksleivių atostogas, išaugusius darbo krūvius pedagogams ir dėl to formaliai nevykstantį ugdymosi procesą jaunesnių klasių moksleiviams.

Pasak premjero, kur kas didesnė problema yra pamokų praleidinėjimas, o ne trumpesni mokslo metai.

„Jeigu iš tikrųjų vaikai lankytų pamokas, taip, kaip yra numatyta ugdymo grafikuose, o tėvai, kaip sakoma, nepraplėstų savo pageidavimu atostogų terminų, keliaudami į šiltus kraštus, tai galbūt apskritai nekiltų diskusijų apie tai, ar reikia dar tą savaitę mokytis ar ne“, – sakė G. Paluckas.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų