Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos europarlamentarai nemato problemų dėl gėjų diskriminacijos

2015-02-25 15:27
BNS inf.
BFL nuotr.

Europos Parlamento komitetui rengiantis svarstyti, ar Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas nediskriminuoja seksualinių mažumų, jame dirbantys Lietuvos atstovai sako problemų neįžvelgiantys.

Europos Parlamento Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komitete ketvirtadienį bus svarstoma dėl įstatymo nuostatos, kuri riboja informaciją, skatinančią kitokią nei įstatymuose numatyta šeimos samprata.

„Tai aišku, kad negali būti propaguojama kitokia nei mūsų Konstitucijoje nusistovėjusi tradicija. Dievas sukūrė pasaulį, sukūrė vyrą, moterį ir taip turi būti. Jeigu kažkas mano kitaip, tegul jis mano, bet šito klaidingo manymo nereikia traukti į teisės aktus“, - BNS sakė komiteto narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis.

„Aš tame įstatyme iš tikrųjų nieko blogo nematau. Tai atitinka mūsų įstatymus ir Konstituciją. Aš nemanau, kad (įstatymas) diskriminuoja. Jeigu mes kalbame apie santuoką, tai natūralu, kad Lietuvoje santuoka tarp vyro ir moters yra šeima“, - BNS teigė komiteto pakaitinė narė socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė.

Tuo metu Europos Komisija, kuri yra ES vykdomoji institucija, teigia, jog aiškinasi su Vilniumi, ar tokie ribojimai neprieštarauja Europos Sąjungos teisei.

Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas numato, kad nepilnamečiams kenkia ir turi būti ribojama tokia informacija, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

Grupė Europos Parlamento narių kreipėsi į Europos Komisiją, teigdami, kad šis įstatymas draudžia su seksualinėmis mažumomis susijusią informaciją vietose, kurios prieinamos nepilnamečiams. Politikai taip pat pažymi, kad remiantis šio įstatymo nuostatomis televizijos atsisakė transliuoti socialinę reklamą apie seksualines mažumas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų