Pajūrio verslininkams – išbandymų metas. Šį sezoną sumažėjo ne tik poilsiautojų iš Rytų, bet ir vietinių atostogautojų srautai. Palangos bei Neringos apgyvendinimo paslaugų teikėjai meldžia gero oro, tikėdamiesi, kad tuomet situacija pagerės.
Viešbučiuose – tuštuma
Vėsi vasaros pradžia kurortų verslininkams nieko gero nežada.
"Šiuo metu pas mane nėra absoliučiai nė vieno poilsiautojo, tai apie ką gali eiti kalba?" – situaciją atskleidė kambarių nuoma užsiimanti Irena Švanienė, Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos "Svetingas šeimininkas" vadovė.
Rezervuoti vietų atostogautojai neskuba, todėl rinktis yra iš ko.
Šiuo metu išsinuomoti kambarį ar apartamentus Palangoje galima bet kurioje miesto vietoje. Viešbučių apgyvendinimo Palangoje internetinis puslapis pateikia apie 360 svečių namų, kuriuose pilna laisvų vietų.
Panaši situacija daugumoje pajūrio kurortų. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis tikino, kad jaučiamas poilsiautojų iš Rytų sumažėjimas.
"Savaitgaliais turistų yra, tačiau iš Rusijos jų tikrai mažiau. Vis dėlto orai gerėja ir manome, kad mūsų trumpąjį sezoną – liepą, rugpjūtį – bus kaip visuomet", – optimistine gaida užbaigė meras.
Palangos turizmo informacijos centro direktorė Egidija Smilingienė tvirtino sulaukianti turistų, tik darbo dienomis jų kiek mažiau.
"Vis dar atvažiuoja poilsiautojų iš Rusijos, taip pat sulaukiame ir iš kitų šalių: Vokietijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos ar net Australijos", – vardijo E.Smilingienė.
Pašnekovės teigimu, dažniausiai turistus domina pajūryje vykstantys renginiai, lankomos vietos, muziejai ar viešbučiai.
Pasak E.Smilingienės, trijų žvaigždučių viešbutyje apsistoti parai dviem poilsiautojams kainuoja 50–70 eurų.
Gąsdina orai
Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos "Svetingas šeimininkas" vadovė I.Švanienė įsitikinusi, kad poilsiautojus atbaidė vėsūs orai.
"Ar gali būti daug poilsiautojų, kai taip šalta? Pajūrio oras žvarbus. Argi čia vasara, kai lauke 13–15 laipsnių. Žmonės nėra kvaili ir prieš kur nors vykdami paskaito orų prognozes. O atvažiuoti čia vien tam, kad pagulėtum lovoje, neapsimoka", – nukirto I.Švanienė.
Verslininkės teigimu, šiltąjį savaitgalį buvo regimas nežymus žmonių pagausėjimas.
"Savaitgalį žmonių atvyko, tačiau dvi dienas pabuvo ir namo išvažiavo. Ir ne tik todėl, kad į darbus skubėjo, tiesiog jiems neapsimoka tokiu oru leisti savo pinigus. O tokie trumpi apsilankymai apsunkina privatų sektorių", – paaiškino moteris.
Anot pašnekovės, Palangoje tikrasis vasaros sezonas prasideda liepos 6-ąją, po Valstybės dienos. O baigiasi sulig Žoline.
"Esame visiškai priklausomi nuo Dievo. Juk dabar į jūrą įlipus kojas šaltas vanduo bado. Lietuva – ne Turkija. Neretai gerą orą tik gražiausiame sapne gali sapnuoti. Pernykščiai tris savaites trukę karščiai vargu ar artimiausiu metu pasikartos", – dėstė I.Švanienė.
Vis dėlto pašnekovė neskuba nusivilti. Anot jos, vidutines pajamas generuojantys asmenys leidžia sau bent kartą per metus poilsį Palangoje.
"Nei liūdime, nei džiaugiamės. Yra kaip yra. Šiuo metu gyventi pakankamai geromis sąlygomis žmogui vidutiniškai kainuoja 10–15 eurų para. Palyginti su viešbučiais, tai yra pigiau", – kalbėjo patalpų nuomotoja.
Renkasi užtikrintą variantą
Lietuviai vis dažniau poilsiui renkasi kurortus užsienyje, o į Palangą ar Nidą jie sakė užsukantys tik keletui dienų.
Kretingiškę Renatą nustebino savaitgalinis apsilankymas Palangoje. Pasak du vaikus auginančios moters, vaizdas atrodė nykokai.
Pašnekovės teigimu, J.Basanavičiaus gatvė šiemet kur kas tuštesnė. O prabuvus čia gerą pusdienį darosi nuobodu.
"Į jūrą neįlįsi, baisiai šalta. Be to, kainos kaip kokiam nors Ispanijos kurorte, už ledų porciją sumokėjome du eurus, o pietūs kainavo 20 eurų. Todėl į Palangą užsukame nebent praleisti dieną kitą, o atostogas su šeima planuojame užsienyje – Turkijoje ar Italijoje. Tada bent jau esame tikri dėl orų. Nereikia baimintis, kad sumokėję pinigus šalsime prie ledinės jūros", – savo pasirinkimą motyvavo Renata.
Naujausi komentarai