Anot jos, tai planuojama padaryti iki 2024 metų pabaigos.
„Įgyvendinusi modernizavimo projektą, Marijampolės ligoninė, kaip klasterinė intensyviosios terapijos ligoninė, galės užtikrinti visapusiškai geresnes paslaugas regiono pacientams, patobulinti darbo sąlygas gydytojams ir slaugytojams“, – sakė SAM Specializuoto sveikatos priežiūros skyriaus patarėja Vilija Kondrotienė.
Šiuo metu Marijampolės ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrius įsikūręs beveik 600 kvadratinių metrų ploto patalpose. Jį išplėtus į greta esančias patalpas, skyriaus erdvė padidės daugiau nei dvigubai – iki 1353 kvadratinių metrų.
Marijampolės ligoninės direktoriaus Manto Čėsnos teigimu, rekonstruotas Skubiosios medicinos pagalbos skyrius bus suskirstytas į tris atskiras zonas: infekcinių ligų, stebėjimo ir ambulatorinę.
Tokiu būdu atskirsime pacientų srautus, apsisaugosime nuo galimo infekcijų protrūkio ligoninėje ir užtikrinsime maksimalų ligoninės darbuotojų ir pacientų saugumą
„Tai naujovė mūsų ligoninėje. Tokiu būdu atskirsime pacientų srautus, apsisaugosime nuo galimo infekcijų protrūkio ligoninėje ir užtikrinsime maksimalų ligoninės darbuotojų ir pacientų saugumą“, – sakė jis.
Infekcinėje zonoje numatytos šešios izoliacinės palatos, jos suprojektuotos taip, kad į kiekvieną iš jų pacientai galėtų patekti iš lauko. Taip pat numatytas ir atskiras aptarnaujančio personalo bei gydytojų įėjimas.
Stebėjimo zonoje planuojama įrengti 19 palatų, iki šiol buvo septynios. Jose bus galimybė pacientų būklę stebėti visą parą.
Tai, anot ligoninės direktoriaus, leis sumažinti pacientų srautą stacionare ir perkelti juos į kitus ligoninės skyrius.
Ambulatorinėje skyriaus dalyje ketinama įrengti šešis gydytojų konsultacijų kabinetus ir patalpą susirinkimams, kur vyks mokymai, kvalifikacijos tobulinimo kursai.
Anot M. Čėsnos, modernizuojant šį skyrių bus įrengta greitosios medicinos pagalbos automobilių įvažiavimo-išvažiavimo patalpa.
„Iš jos galėsime saugiai nugabenti pacientą iš greitosios medicinos pagalbos automobilio tiesiai į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių“, – tvirtino jis.
SAM pranešime nurodoma, kad remontuojant Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių bus performuojamos erdvės, kad vienai intensyvios terapijos lovai atvirose daugiavietėse palatose tektų ne mažiau kaip 20 kvadratinių metrų erdvės.
Pasak ligoninės vadovo, jau prasidėjo rekonstrukcijos projektavimo darbai.
Bendra projekto vertė – per 2,5 mln. eurų. Jis bus finansuojamas iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planui skirtų lėšų.
Naujausi komentarai