Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus vedėja Daiva Žeromskienė BNS pasakojo, kad šią dieną siekiama atkreipti mokinių dėmesį į triukšmo žalą.
„Vaikams bus kalbama apie triukšmą kaip apie taršos šaltinį. Trumpalaikis intensyvus triukšmas vienaip pažeidžia klausą ir mes tą labiau suvokiame, bet ilgalaikis triukšmas, prie kurio mes pripratę ir kuris mums jau net neatrodo kaip triukšmas, užteršia mūsų eterį ir turi ilgalaikes pasekmes klausai, nervų sistemai, kraujagyslių sistemai, ir jos gali būti net ir negrįžtamos“, - aiškino ji.
Mokykloms šią dieną organizuoja įvairius renginius.
„Yra išleistos metodinės rekomendacijos ir ten siūlomos įvairiausios akcijos, mokyklos pačios renkasi ir dar pačios prisigalvoja kitų dalykų. Pavyzdžiui, taikoma vadinamoji „tylos dieta“, kai mokyklinis skambutis keičiamas švelnesniais garsais, įrengiami tylos kambariai, kur per pertraukas vaikai gali pailsėti visiškai ramiai ant sėdmaišių, arbatos išgerti, kai kurie vaikai rašo laiškus merui, siūlydami triukšmo mažinimo priemones, kai kurie mobiliomis programėlėmis savo mokykloje matuoja triukšmo lygius“, - vardijo D.Žeromskienė.
Jos teigimu, pernai prie šios akcijos prisijungė apie 60 mokyklų.
Tarptautinė triukšmo supratimo diena Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, minima paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį.
Šią dieną simboliškai kviečiami paminėti visi - anot Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, nuo 14.15 val. iki 14.16 val. skelbiama tylos minutė.
Naujausi komentarai