„Mūsų duomenimis, (įstrigo – BNS) iki šešių tūkstančių. Bet čia yra tie duomenys, kurie buvo pateikti, kuomet kvietėme registruotis ir turėtų būti koreguojami“, – LRT radijui ketvirtadienio rytą sakė ministras.
„Manome, kad iki tūkstančio turėjo grįžti“, – pridūrė jis.
Daugiausia piliečių, anot L. Linkevičiaus, yra Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje. Taip pat apie 1,5 tūkst. žmonių yra ne Europos Sąjungos šalyse, iš kur grįžti sudėtingiau.
Ministras teigia, kad užsiregistravusiųjų, jog negali savo jėgomis grįžti, skaičiai neatitinka realios situacijos, kadangi „registravosi visi, net ir tie, kurie neketino netrukus grįžti, palaukdami palankesnių situacijų keliavimui“, taip pat yra išvykusių piliečių, bet apie tai nepranešusių.
Ministras ragina piliečius suskubti ir registruotis į siūlomus reisus, kadangi ateityje gali nebelikti alternatyvų grįžti į Lietuvą.
L. Linkevičius sako, kad Lenkijai nepraleidžiant per savo šalį lengvųjų automobilių, situacija dėl Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių baigia išsispręsti: į Lietuvą praleisti aštuoni autobusų ir mikroautobusų konvojai, keleiviai su automobiliais nukreipiami į Zasnico, Kylio uostus, iš kur vyksta keltai iki Lietuvos arba Latvijos, taip pat iki sekmadienio iš Frankfurto į Vilnių skraidys „Lufthansa“ reisai.
Ministras pabrėžė, kad visiems ES piliečiams, įskaitant ir lietuvius, Varšuvos oro uostas yra atviras tranzitui. Tad, esant reikalui, Lietuvos piliečiai iš kai kurių šalių galėtų parskristi Lenkijos aviakompanijos LOT orlaiviais iki Varšuvos, tuomet suorganizavus komercinius skrydžius grįžti ir į Lietuvą.
Naujausi komentarai