„Mūsų profesinei sąjungai įprasta praktika, mes po streikų kompensuojam, jau ne pirmas streikas, ir po praėjusio mes kompensavome, ir dabar tai padarysim“, – antradienį po susitikimo su opozicine demokratų frakcija žurnalistams sakė A. Navickas.
Pasak profesinės sąjungos vadovo, kaip greitai pavyks mokytojams kompensuoti dėl streiko negautas lėšas, priklausys nuo streikuojančių skaičiaus, o jis šiuo metu jis dar nėra žinomas.
„Kiek tai bus iš karto, ne iš karto, laike, (neaišku – BNS), mes renkam nario mokestį, jei negalėsim iš karto kompensuoti ir bus daug streikuojančių, mes išdėstysim grafiką į kelis metus ir per kelis metus kompensuosim“, – antradienį po susitikimo su opozicine demokratų frakcija žurnalistams sakė A. Navickas.
Pasak A. Navicko, kiek mokytojų streikuos ir kokioje dalyje švietimo įstaigų vys streikas, bus žinoma išvakarėse.
„Renkam duomenis, juos turėsim paskutinę dieną, nes ir dabar registruojasi mokytojai, iki galo nepasisprendžia, nes yra daug baimės, ir psichologinės įtampos, streso, ir visi skaičiuoja finansines galimybes, nes jie negaus atlyginimo, ir vertina“, – teigė A. Navickas.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nuo penktadienio ketina pradėti ilgalaikį streiką, reikalaudami kelti mokytojams algas jau šiemet, mažinti klases, gerinti darbo sąlygas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas po naujausio derybų etapo su profesinėmis sąjungomis praėjusį penktadienį pasiūlė algas kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. augimas būtų nuo rugsėjo.
Mokytojai paskelbė, kad tokie siūlymai jų netenkina.
Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad kitąmet pedagogų atlyginimai turi pasiekti 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio.
Naujausi komentarai