Trečiadienį planuojamą pasirašyti Nacionalinį susitarimą kritikuojančios neįgaliųjų organizacijos tvirtina, kad šis dokumentas ir būsimi Vyriausybės žingsniai dar sustiprins esamą socialinę atskirtį.
Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmantas Jančauskas antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad neįgalieji pasigenda realaus dialogo su valdžia, todėl Nacionalinio susitarimo neketina pasirašyti. Anot jo, išmokos yra karpomos be jokios analizės, kai labiausiai pažeidžiami neįgalieji bus priversti atsisakyti daugiausiai.
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis" vadovės Danos Migaliovos įsitikinimu, mažinant „slaugos pinigus", neįgalumo pensijas, neįgalumo pensijas dirbantiems neįgaliesiems bei darbo užmokesčio subsidijas, "didžiulė žmonių grupė yra stumiama į skurdą".
„Eina kalba apie 200 tūkst. Lietuvos šeimų, tai yra be galo didelis skaičius," - sakė D.Migaliova.
Tuo metu Lietuvos socialinių įmonių asociacijos prezidentas Leonas Kirkilovskis perspėjo, kad priėmus planuojamus sprendimus, prasidėtų socialinių įmonių, kuriose įdarbinami neįgalieji, griūtis. Šiuo metu Lietuvoje veikia 98 socialinės įmonės. Tai įmonės, kuriose dirba ne mažiau 50 procentų socialiai pažeidžiamų grupių asmenų, tarp kurių turėtų būti ne mažiau 40 procentų sunkią ar vidutinę negalią turinčių žmonių.
Lietuvos kurčiųjų draugijos pirmininkė Roma Klečkovskaja atkreipė dėmesį į tai, kad su didele įsidarbinimo problema susiduriantys neįgalieji nebebus skatinami integruotis į visuomenę.
Vyriausybė trečiadienį planuoja pasirašyti Nacionalinį susitarimą su darbdaviais ir daugiausiai narių vienijančiomis profesinėmis sąjungomis - Profesinių sąjungų konfederacija, Darbo federacija bei profesine sąjunga „Solidarumas".
Su Vyriausybe ir kitais socialiniais partneriais susitarė Žemės ūkio rūmai, Pramonininkų konfederacija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Verslo darbdavių konfederacija, verslo konfederacija „ICC Lietuva" ir Investuotojų forumas.
Nacionaliniu susitarimu dėl šalies finansų stabilumo siekiama sumažinti valstybės ir „Sodros" biudžetų deficitus, mažinant biudžeto asignavimus ir socialines išmokas bei didinant „Sodros" įmokas.
Naujausi komentarai