Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo projektas po pataisymo komitetuose ketvirtadienį grįžta į Seimo plenarinį posėdį.
Ketvirtadienį vakarinio plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatytas projekto svarstymo tęsinys.
Įstatymo projektas iš svarstymo stadijos buvo grąžintas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui (ŠMKK), nes svarstant Seimas pritarė konservatoriaus Gintaro Songailos siūlymui, pakeitusiam projektą iš esmės. Konservatoriaus iniciatyva įrašyta nuostata, kritikų vertinama kaip homofobiška.
Parlamentaras pasiūlė neigiamą poveikį nepilnamečiams darančia informacija pripažinti tokią informaciją, kuria skatinami homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai.
Pakartotinai projektą svarstęs ŠMKK nepritarė G.Songailos siūlymui, tačiau įrašė draudimą skatinti bet kokius lytinius santykius.
Ši nuostata griežtina prezidentės Dalios Grybauskaitės sudarytos darbo grupės parengtame variante įrašytą nuostatą - ja siūlyta drausti nepilnamečių lytinių santykių skatinimą.
ŠMKK taip pat į Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo projektą įrašė draudimą nepilnamečiams skleisti informaciją, kuria būtų skatinama kitokia nei oficialiai įtvirtinta šeimos samprata.
Prezidentės pasiūlytą formuluotę, kuria neigiama nepilnamečiams pripažįstama niekinanti šeimos vertybes informacija, ŠMKK papildė ir nuostata dėl informacijos, kuria skatinama "kitokia negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos ir šeimos kūrimo samprata".
Konstitucija numato, kad santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu, šeima pripažįstama visuomenės ir valstybės pagrindu, tačiau kokia ji - atskirai neapibrėžiama. Civiliniame kodekse atskiro šeimos apibrėžimo nėra, bet skyriuje apie šeimos teisiniams santykiams taikytiną teisę numatomos sutuoktinių, taip pat tėvų ir vaikų teisės bei pareigos. Seimas yra priėmęs Šeimos koncepciją, pagal kurią šeima laikoma tik santuokoje gyvenantys žmonės.
Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymas Seime svarstomas nuo liepos, kai parlamentarai į jį įrašė, kad draudžiama nepilnamečiams propaguoti homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius.
Tokią nuostatą žmogaus teisių gynėjai pavadino homofobiška. Įstatymą buvo vetavęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, tačiau Seimas tuomet jo veto atmetė.
Europos Parlamentas rugsėjį paragino Lietuvos Seimą pakeisti įstatymą, jį kritikavo ir nevyriausybinės organizacijos "Amnesty International" bei "Human Rights Watch".
Prezidentės Dalios Grybauskaitės sudaryta darbo grupė pateikė savo pataisas Seimo priimtam, tačiau dar neįsigaliojusiam Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymui.
Naujausi komentarai