„Minėtas tekstas buvo naudojamas mokymuose lietuvių kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo vertintojams. Mokymų lektoriai galėjo mokymuose naudoti visus prieinamus tekstus. Užduočių rengėjai ir mokymų organizatoriai neturi jokių sąsajų. Todėl tai, kad mokymuose buvo nagrinėjamas tekstas, kuris buvo užduotyse, yra atsitiktinis sutapimas“, – Eltai siųstame atsakyme teigė NŠA.
„Rengdamiesi patikrinimui mokytojai su mokiniais analizavo ne vieną tekstą, sunku įvertinti tikimybę, ar užduoties tekstas bus kada nors anksčiau matytas, ar ne, nes tekstai nėra rašomi naujai, jie imami iš jau seniau sukurtų ir viešai prieinamų kūrinių“, – pridūrė už tarpinius patikrinimus atsakinga agentūra.
Apie tai, kad tarpinio patikrinimo metu dalis vienuoliktokų gavo pamokų metu analizuotą tekstą, pirmieji pranešė portalas lrt.lt
LRT teigimu, į akiratį pateko Alio Balbieriaus „Sterilėjantis pasaulis“. Jį lietuvių kalbos mokytojams kovo mėnesį per mokymus, kaip vyks tarpinis patikrinimas, pristatė NŠA lektoriai.
ELTA primena, kad antradienį pradėto lietuvių kalbėjimo metu vienuoliktokams reikia pristatyti pateiktą publicistinį tekstą ir padiskutuoti jo tema.
Tekstai nėra rašomi naujai, jie imami iš jau seniau sukurtų ir viešai prieinamų kūrinių.
NŠA, lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas vienam mokiniui truks apie 30 minučių. Per šį patikrinimą galima surinkti 20 taškų.
Prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių. Reaguodamas į kritiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų. Visgi, ŠMSM vadovybė paskelbė, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų.
Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.
Jei netenkins gautas rezultatas, tarpinius pasiekimų patikrinimus mokiniai galės perlaikyti iš naujo 2025 m. pavasarį, IV gimnazijos klasėje, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą. Perlaikymo galimybė bus sudaryta tik vienerius metus – pirmiesiems abiturientams, kurie laiko tarpinius patikrinimus.
Jei per tarpinį patikrinimą mokinys surinks 0 taškų, jis vis tiek galės laikyti to dalyko brandos egzaminą. Dėl pateisinamų priežasčių negalėję dalyvauti tarpiniame patikrinime galės jį laikyti kitais metais, kartu su tuometiniais vienuoliktokais.
Naujausi komentarai