Išpardavimai
Pajūryje vėl dvelkia litais
Valstybė išpardavinėja pajūrį ir prie Karklės. Šįsyk ketinama parduoti buvusią sovietinio kariškių poligono vadavietę prie jūros. Neatmetama galimybė, kad ir ateityje už keliolikos metrų nuo jūros kranto atsiras naujų privačių teritorijų. Kaip Pajūrio regioniniame parke išdygo privačios žinomų žmonių valdos, aiškinasi teisėtvarkininkai.
Pastatą „prakalė“?
Dabar į jūrą žvelgia tiktai pastato, kuriame buvo sovietmečio poligono vadavietė, langų kiaurymės. Senieji Karklės gyventojai apie tai, kas ištampė turtą, kalba nenoriai. Žmonėms atrodo, kad pastatas seniai “prakaltas”. Tai, kad gražiausiose Pajūrio regioninio parko vietose atsiranda nauji šeimininkai, nesanti jokia naujiena. Artimiausiu metu gali būti sensacija ir tai, kaip išgyveno naujakurių neišstumti senieji karkliškiai.
Teritorija - uždara
Buvusi kariškių poligono vadavietė yra vos už 200 metrų nuo jūros. Iki jos nuo Plazės ežerėlio reikia važiuoti kokius du kilometrus į šiaurę. Kelią pastoja pastatyti užtvarai. Anot Pajūrio regioninio parko direktoriaus Dariaus Niciaus, tai padaryta, kad po parko teritoriją, o ypač tą dalį, kur yra draustinis, nevažinėtų mašinos.
Iki apgriuvusio, pardavimui skirto pastato keliuku galima važiuoti dviračiu arba kulniuoti pėstute. Į Valstybės turto fondo privatizuojamų objektų sąrašą įtraukta vadavietė įkainota šimtu tūkstančių litų.
Parkui neperdavė
D.Nicius nesupranta, kaip statinį privatizavus bus galima jį pasiekti, kokia teritorija priklausys naujiesiems šeimininkams. Aplinkui jokių sodybų ir kelių šioje vietoje nėra. Parko direktorius teigė ne kartą rašęs raštus, kad buvusi sovietinių kariškių vadavietė būtų perduota Pajūrio regioniniam parkui. Iš savo valdžios - Aplinkosaugos ministerijos Saugomų teritorijų tarnybos - jis gavo raštą, kad Valstybės turto fondas jį yra įtraukęs į privatizuojamų objektų sąrašą. Netoliese kėpso kitas statinys - keleto metrų belangė silikatinių plytų būda. Ji taip pat buvo įtraukta į Valstybės turto fondo privatizuojamų objektų sąrašą. D.Niciaus teigimu, Fondas žodžiu ją sutiko atiduoti Pajūrio regioniniam parkui. Tik ką su ta plytine ”tupykla” veikti? Nebent turint krūvą pinigų, apie kuriuos Pajūrio regioninio parko specialistai gali tik pasvajoti.
Sklypas pakibo ore
Kada sovietmečio statinys netoli jūros gali būti parduotas - neaišku. Prieš skelbiant aukcioną, prie jo turi būti suformuotas žemės sklypas, privažiavimo keliai. Klaipėdos apskrities žemės tvarkymo departamento direktorės pareigas laikinai einanti Levita Petrauskienė patikino, kad Valstybės turto fondas iki antrojo viešojo svarstymo etapo į juos nesikreipė.
Ribos neaiškios
Pajūrio regioninio parko vadovybė šalia rezervato teritorijos, kuri pažymėta ant medžių kamienų raudonomis dažų juostomis, buvusią sovietinio poligono vadavietę norėtų skirti lankytojams pritraukti. Svajojama, kad galima būtų įkurti ekspoziciją apie unikalią parko augmeniją, čia gyvenančių paukščių buveines. Tačiau nuo privatizavimo jį galėtų išgelbėti nebent tai, kad Klaipėdos apskrities viršininko administracija būtų nustačiusi platesnes nei 200 metrų pajūrio juostos, kurioje neturi būti jokių privačių statinių, ribas.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vedėjas Stasys Astrauskas prisipažino, kad pristatyti visuomenei naująjį pajūrio juostos projektą - per anksti. Inspekcija ruošia raštą Vyriausybei, kad juostos plano rengimas būtų atidėtas, nes tai labai svarbus dokumentas, ir jį reikia tinkamai parengti. Kol kas yra tik projekto apmatai.
Valdininkas sakė, kad juosta tikrai nebūsianti siauresnė nei 100 metrų pločio. Šito, kad sovietinės vadavietės privatizacija būtų sustabdyta, nepakanka.
Patinka kam nors ar ne, bet Pajūrio regioniniame parke kaip dygo privačios valdos, taip, nepaisant visuomenės interesų, dygs ir ateityje.
Naujausi komentarai