Nuo rudens mažiausiai metus laiko butuose ir individualiuose namuose gyvenantys centralizuotų vandentiekio paslaugų vartotojai už kubinį metrą geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymą mokės 1,76 euro (be PVM). Tas pats įkainis taikomas ir vartotojams, atsiskaitantiems pagal nuotolinio duomenų nuskaitymo sistemą. Juridiniai asmenys, komercinių poreikių vartotojai dabar mokės 1,87 euro (be PVM), o juridiniai asmenys, atsiskaitantys pagal daugiabučių gyvenamųjų namų įvadą – 1,68 euro (be PVM) už kubinį metrą. Sezoniniams abonentams (juridiniams asmenims) nuo rugsėjo bus taikomas 2,23 euro (be PVM) už kubinį metrą tarifas. Apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina nesikeis
Pasak UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus Virgilijaus Beržanskio, galimybę sumažinti vandens kainą vartotojams lėmė keletas veiksnių: natūralus vartotojų skaičiaus augimas bei bendrovės „Palangos vandenys“ įgyvendinamos efektyvios organizacinės priemonės.
Palanga yra viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, kuriose karšto vandens kaina nekito jau daugelį metų – nuo 2009-ųjų. Tokį stabilumą, pasak miesto mero Šarūno Vaitkaus, lėmė efektyvi bendrovės „Palangos vandenys“ ir jos vadovo Virgilijaus Beržanskio, taip pat – bendrovės stebėtojų tarybos, vadovaujamos Mindaugo Skritulsko, veikla.
„Paprastai žinios apie kainų pokyčius gyventojų nenuteikia optimistiškai. Džiaugiuosi, kad šiandieninė žinia yra priešinga – vanduo Palangoje pinga. Vertinant geriamojo vandens kainas Klaipėdos apskrityje, Palanga pagal pigumą yra antroje vietoje po Klaipėdos. Tai savivaldybei, turinčiai dešimt kartų mažiau vandens vartotojų, nei uostamiestis, yra puikus rezultatas“, – sakė kurorto meras.
Naujausi komentarai