Panevėžio centrą ketinama skelbti kultūros paveldo objektu Pereiti į pagrindinį turinį

Panevėžio centrą ketinama skelbti kultūros paveldo objektu

2009-08-13 19:46
Panevėžio centrą ketinama skelbti kultūros paveldo objektu
Panevėžio centrą ketinama skelbti kultūros paveldo objektu / Sauliaus Žiūros (BFL) nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė inicijuoja miesto istorinės dalies skelbimą savivaldybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Praėjusių metų gegužę 138,97 hektarų užimanti teritorija, ribojama Audėjų, Šermukšnių, Smėlynės, M.Tiškevičiaus, Gegutės, Kranto gatvių, Topolių alėjos, A.Smetonos, Birutės, Respublikos, Š.Mero, Klaipėdos, J.Tilvyčio, Vilniaus, J.Basanavičiaus gatvių, Savanorių aikštės, Ukmergės ir J.Biliūno gatvių, įrašyta į Kultūros vertybių registrą. Tai šioje istorinėje miesto dalyje gyvenantiems žmonėms esą kelia daug nepatogumų, pranešė savivaldybė.

„Miesto istorinė zona - nevienalytė. Joje yra ir vertingų istorinių saugotinų objektų, ir paprastų gyvenamųjų namų. Šiuo metu norint vykdyti bet kokius statybos ar rekonstrukcijos darbus - net tiesti elektros kabelį per, tarkime, Šermukšnių gatvės gyvenamojo namo kiemą - reikia kreiptis ne tik į savivaldybę, bet ir į Kultūros paveldo departamento teritorinį Panevėžio skyrių, atlikti kasinėjimo darbus. Kaip pastebėjome iš savo praktikos, dažnai tai būna netikslinga ir piktina gyventojus", - teigia Panevėžio vicemeras Kastytis Vainauskas.

Prieš skelbiant miesto istorinę dalį saugoma savivaldybės bus rengiamas šios teritorijos specialusis planas. Jame teritorija bus suskirstyta į kelias zonas. Bus išskirti svarbiausi saugotini objektai, kiekvienai zonai nustatyti skirtingi statinių priežiūros, tvarkymo, aukštingumo, teritorijos užstatymo ir kitokie reikalavimai.

Tačiau paveldosaugininkai skeptiškai vertina Panevėžio valdžios iniciatyvą. Anot miesto Kultūros paveldo skyriaus vedėjos Loretos Paškevičienės, Kultūros paveldo departamento specialistai pasiūlė istorinę miesto dalį skelbti draustiniu. Tokiu atveju čia būtų galima vykdyti tik mokslinio tiriamojo pobūdžio veiklą.

Anot savivaldybės pranešimo, specialusis planas būtų rengiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Konkursą planui rengti planuojama skelbti rudenį. Planas turėtų būti parengtas iki 2011 metų. Jo sprendiniai bus derinami su visuomene, architektais, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis institucijomis.

Parengus miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonų ribų planą, ši teritorija savivaldybės tarybai bus siūloma skelbti savivaldybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų