Paveiksluose - gimtinė
Po langu žydi bijūnai, už namo auga aukštas klevas, į verandą („gonkeles“) veda geltono smėlio takas. Lankytojai stabteli mirksnį prie tokio paveikslo ir tarsi pajunta gimtinės kvapą.
Taip seną bakūžę nutapė tauragiškė tautodailininkė Valerija Mačiulienė.
Tautodailės salone „Marginiai“ veikia teptuką valdančių tautodailininkų kūrybos zoninė paroda.
Klaipėdietė Genutė Trumpiškienė nutapė natiurmortą iš atminties: ant kaimiško stalo stovi žibalinė lempa, prapjautas naminės duonos kepalas, puodynė su bulvėmis, ant sienos kabančios dešros riestės. Pavadino tai - „Kalėdinė močiutės duona“. Tarsi pats kvapas perteiktas.
Klaipėdos rajone Judrėnuose gyvenanti tapytoja Irena Viliutė visada pradžiugina kūrybiškumu, kruopštumu ir nuoširdumu. Malonu pažvelgti į jos nutapytus žirgus, kurie apdainuoti gausybėje liaudies dainų. Prie senų tvarkingų arklidžių - grakštūs žirgai jaučiasi „kaip namuose“. I. Viliutė daug meilės atiduoda gimtinės vandenims, juos tapo nuolat ir nekartoja siužetų.
Tautodailės viršūnėje visada laikosi garsusis Klaipėdos menininkas Jonas Sabaitis. Šioje parodoje nė vienas lankytojas nepraeis pro jo svajonę – apžvalgos bokštą, kokį jis įsivaizduoja galint būti ant Smuklės kalno Smiltynėje. Autorius dėjo pastangų savo idėją „įpiršti“ miesto vadovams. Tačiau savo viziją įgyvendino tik tapytame paveiksle.
Naujausi komentarai