Pereiti į pagrindinį turinį

Pernai iš seksualinės vergijos išlaisvintos 25 lietuvės

2009-06-19 18:56
Pernai iš seksualinės vergijos išlaisvintos 25 lietuvės
Pernai iš seksualinės vergijos išlaisvintos 25 lietuvės / "Scanpix" nuotr.

Praėjusiais metais prekiautojų žmonėmis aukomis tapo 27 Lietuvos moterys. 25 jų buvo išlaisvintos iš seksualinės vergijos užsienyje ir grąžintos į Lietuvą. Apkaltinamieji nuosprendžiai už prekybą žmonėmis paskelbti 5 Lietuvos piliečiams.

Nustatyta, kad lietuvės parduodamos tiek savo šalyje, tiek išvežamos į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Graikiją, Čekiją ir Nyderlandus, praneša nacionalinis transliuotojas.

JAV Valstybės departamento Stebėjimo ir kovos su prekyba žmonėmis biuras pateikė praėjusių metų ataskaitą apie prekybos žmonėmis situaciją įvairiose pasaulio šalyse.
Lietuva jau šešerius metus iš eilės patenka į pirmąją grupę valstybių, dedančių didžiausias pastangas kovojant su tokio pobūdžio nusikaltimais, praneša Lietuvos vidaus reikalų ministerija.

„Nors ataskaitoje teigiama, kad Lietuva dar išlieka prekybos vaikais ir moterimis seksualinio išnaudojimo tikslais „tiekiančiąja“, tranzito ir „priimančiąja“ šalimi, tačiau pabrėžiama, jog mūsų Vyriausybė visiškai atitinka kovai su prekyba žmonėmis keliamus reikalavimus“, - teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Anot R.Palaičio, praėjusiais metais nevyriausybinių organizacijų vykdomiems projektams kovai su prekyba žmonėmis buvo skirta daugiau nei 150 tūkst. JAV dolerių.
„Be to, Lietuva užtikrino, kad visi asmenys, pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis, būtų nuteisti kalėti. Iš šios ataskaitos matome, kad Lietuva padarė reikšmingą pažangą kovoje su prekyba žmonėmis“, - sako ministras.

JAV Valstybės departamentas kiekvienais metais pagal 2000 m. prievartos ir prekybos žmonėmis aukų apsaugos įstatymą pasauliniu mastu vertina užsienio šalių vyriausybių kovos su prekyba žmonėmis pastangas.

Visos šalys suskirstytos į 4 grupes: visiškai atitinkančias ir daugiausia pastangų dedančias valstybes, mažiau pastangų dedančias valstybes bei valstybes, patiriančias rimtų kovos su prekyba žmonėmis problemų. Taip pat yra IV-oji, tarpinė tarp II-osios ir III-osios, stebimų valstybių kategorija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų