43 atvykę nelydimi vaikai bei kelios mamos su savo vaikais buvo priimti ir apgyvendinti Trakuose, pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.
Visus atvykusius vaikus Lietuvoje pasitiko vaiko teisių gynėjai, o kelyje nuo pasienio juos atlydėjo policijos pareigūnai. Vaikų atstovu pagal įstatymą paskirta tarnyba.
Pasak pranešimo, jau ketvirtadienį bus vertinama vaikų situacija ir teikiama jiems reikiama pagalba – pirmiausia psichologinė.
Kadangi į Lietuvą jau atvyko ir atvyks, turbūt, daugiau globos Ukrainoje netekusių vaikų, galbūt kažkas svarstytų suteikti globą ir šeimos šilumą tokiems vaikučiams.
„Vaiko teisių gynėjai yra pasirengę priimti visus nuo karo bėgančius vaikus, kuriems reikia pagalbos ir jais bus rūpinamasi lygiai taip, kaip rūpinamės ir Lietuvos vaikais. Prisidėti gali ir visuomenė, tad labai kviečiu žmones įsivertinti galimybę tapti laikinais globėjais, registruotis ir suteikti vaikams saugius namus iki kol jie galės grįžti į savo šalį“, – pranešime sakė tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Šiuo metu laukiama ir daugiau atvykstančių vaikų – yra žinoma apie kelis šimtus vaikų iš Ukrainos globos namų, kurie per Lenkiją atvyksta į Baltijos šalis.
Pasak tarnybos vadovės, gali būti, kad šiuo metu šalyje jau yra žmonių su vaikais, kurie dar nėra užsiregistravę.
„Labai kviečiu žmones, kurie žino apie jau anksčiau atvykusius žmones ir pamiršusius užsiregistruoti, priminti ir padėti jiems tai padaryti. Vaiko teisių gynėjams labai svarbu žinoti, kad visi nuo karo bėgantys vaikai būtų užregistruoti ir būtų galima suteikti jiems visas būtinas paslaugas – švietimo, socialines ir kitą pagalbą“, – sako I. Skuodienė.
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį paragino gyventojus „produktyviai panaudoti“ energiją imantis globoti tėvų netekusius vaikus.
„Kadangi į Lietuvą jau atvyko ir atvyks, turbūt, daugiau globos Ukrainoje netekusių vaikų, galbūt kažkas svarstytų suteikti globą ir šeimos šilumą tokiems vaikučiams“, – žurnalistams sakė ministrė pirmininkė.
Norint tapti laikinu vaikų globėju reikėtų kreiptis į artimiausią teritorinį Vaiko teisių apsaugos skyrių, kurio specialistai pakonsultuos ir suteiks reikiamą informaciją apie galimybes tapti globėju.