Ji vertins apibendrins ir įvertins tarnybų parengtus siūlymus. Be to, VRM nusprendė atlikti Medicinos centro veiklos auditą.
Apie tai pranešta po vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, statutinių įstaigų vadovų ir VRM Medicinos centro atstovų susitikimo, kuriame pristatyti siūlymai, kaip tobulinti pareigūnų fizinio pasirengimo patikros procesą, pagerinti fizinės ir psichologinės būklės prevenciją, skatinti sveiko gyvenimo būdą.
Dėl pokyčių diskutuota po anksčiau rudenį įvykusių nelaimių, kai per vieną savaitę tarnyboje mirė du Šiaulių policijos pareigūnai. Vienas jų mirė iškart po fizinio pasirengimo normatyvų laikymo, persirengimo kambaryje, kitas rastas negyvas Londono viešbutyje, kur buvo išvykęs pargabenti kaltinamojo.
„Norisi siūlymus apibendrinti ir su ekspertų pagalba išsigryninti“, – BNS trečiadienį sakė ministrė.
Pasak A. Bilotaitės, darbo grupę sudarys profsąjungos, institucijų atstovai, ekspertai.
Reaguodama į pareigūnų mirtis, policija spalį laikinai sustabdė fizinių normatyvų laikymą. Jų laikymas spalį buvo sustabdytas ir bausmių vykdymo sistemoje, kai mirė Alytaus pataisos namų pareigūnas.
Tuo metu ministrė pavedė visoms statutinėms tarnyboms užtikrinti, kad pareigūnų fizinio pasirengimo normatyvų vertinimą prižiūrėtų medikai.
„Buvome išgirsti“
Statutinių įstaigų siūlymai apima pareigūnų sveikos gyvensenos skatinimą, periodinių profilaktinių sveikatos tikrinimų tobulinimą, fizinio pasirengimo saugaus patikrinimo užtikrinimą ir sveikatos būklės reikalavimų pagal skiltis peržiūrą.
Turime tokių atvejų, kai pareigūnas galbūt dėl traumos negali bėgioti, bet jis puikiai plaukia, mina dviratį, tai gal bėgimą galima būti pakeisti kitos fizinės veiklos užduotimi.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius BNS teigė, kad policija yra pateikusi siūlymus „tiek dėl pačių fizinių normatyvų laikymo peržiūrėjimo, tiek dėl atitinkamų grupių įvedimo“.
„Yra atitinkamos pareigūnų grupės: pirma, antra ir trečia pagal atitinkamas funkcijas. Mes siūlytume įvesti ketvirtą, sakykim, kabinetiniams pareigūnams, kur galbūt galėtų būti taikomi mažesni reikalavimai, kurie neatlieka sulaikymų, dirba analitinį, kabinetinį darbą“, – kalbėjo jis.
Generalinio komisaro pavaduotojas taip pat nurodė, kad siūloma suformuoti užduočių krepšelį, iš kurio pareigūnas pasirinktų, kurias nori atlikti, kad sukauptų reikiamą balų skaičių.
„Turime tokių atvejų, kai pareigūnas galbūt dėl traumos negali bėgioti, bet jis puikiai plaukia, mina dviratį, tai gal bėgimą galima būti pakeisti kitos fizinės veiklos užduotimi“, – sakė S. Tamulevičius.
„Tikrai buvome išgirsti“, – pridūrė jis.
Naujausi komentarai