Kitąmet policijoje toliau bus mažinamas administracinį darbą dirbančių asmenų skaičius, augs algos policininkams, teigia policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.
Pirmadienį žurnalistams pristatydamas kitų metų pokyčius, jis žadėjo, jog mažėjant policininkų „sėdimose vietose“, jų daugiau atsiras gatvėse, bus operatyviau reaguojama į iškvietimus.
„Norėčiau paminėti keletą struktūrinių darbo organizavimo pakeitimų, susijusių, su personalo skaičiumi. Visų pirma mažinamas ir optimizuojamas administravimo aparatas apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose, policijos komisariatuose - administravimo padaliniuose darbuotojų bus mažiau. Steigiama centralizuota buhalterija, bus finansų apskaitos tvarkymas vykdomas centralizuotai, personalo administravimo funkcijos centralizuojamos, centralizuojami viešieji pirkimai, atsisakoma nereikalingų ir brangiai kainuojančių pastatų, budėtojų dalys iš rajonų policijos komisariatų perkeliamos į apskritis ir pajėgos valdomos centralizuotai, ten dirbę policijos pareigūnai perkeliami į gatves, į viešąją ir kriminalinę policiją, o paprasčiau kalbant - ir toliau naikinamos sėdimos vietos“, - vardijo L.Pernavas.
Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje premjeras savo ruožtu pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerijos valdymo sritims 2016 metams papildomai skirta apie 33 mln. eurų (lyginant au 2015 metais), iš jų Policijos departamentui teks 10,4 mln. eurų.
„Pirminės grandies pareigūnai šiuo metu minimaliai gauna 375 eurus, jeigu aš neklystu, o didinimas yra numatytas 2016 metais iki 600 eurų. Vidurinės grandies pareigūnai dabar minimaliai gauna 425 eurus, o ateinančiais metais yra numatyta padidinti iki 700 eurų“, - džiaugėsi premjeras.
Anot L.Pernavo, algos nuo 2016 metų liepos turėtų didėti apie 2,5 tūkst. pareigūnų.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog šalyje liks mažiau areštinių.
„Mažinamas areštinių skaičius nuo 25 iki 17. Kaip žinome, pagal naująjį Administracinių nusižengimų kodeksą nebelieka adminsitracinio arešto, todėl mes esame paskaičiavę, kad maždaug 25 proc. mažiau reikės laikyti sulaikytų asmenų. Mes manome, kad per didelis areštinių skaičius mums tikrai nereikalingas, jų išlaikymas kainuoja per brangiai“, - dėstė L.Pernavas.
„Atsisakysime kai kurių biurokratinių procedūrų, planuojame automatizuoti administracinių teisės pažeidimų protokolų įforminimą, automatizuoti baudžiamųjų bylų tyrimą“, - sakė policijos generalinis komisaras.
Pertvarkos policijoje jau vyko ir šiemet - pavyzdžiui, sunkiausių nusikaltimų tyrimus koncentruojant apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose, atsisakant dalies popierinio darbo - mažinant policininkams privalomų užpildyti dokumentų.
Naujausi komentarai