„Popierinius“ batus taisyti sunku Pereiti į pagrindinį turinį

„Popierinius“ batus taisyti sunku

2004-08-18 09:00

Dienos rūpestis

„Popierinius“ batus taisyti sunku

Nors ant kiekvieno kampo pridygę batų parduotuvių, kuriose galima pagal skonį ir kišenę nusipirkti avalynės, ilgainiui neišvengiamai tenka ją taisyti. Kokius batus geriausiai pirkti, kaip tinkamai juos prižiūrėti, kad kuo ilgiau tarnautų, pataria avalynės taisymo meistrė Augenija.

Buities rūmuose jau dvidešimt metų batus taisanti moteris pasakojo, kad šią profesiją pasirinko atsitiktinai ir niekada nesvarstė, ar tai bus pelningas užsiėmimas. Dauguma šią meistrę ypač vertina dėl jos kruopštumo, nuoširdaus noro padėti klientui ir nebrangaus, bet gero darbo. Todėl visu sezonu Augenija nestokoja klientų.

Pasak pašnekovės, pastaraisiais metais nėra ryškių batų taisymo protrūkių ir atoslūgių. Tačiau sovietmečiu klientų ryškiai padaugėdavo ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį.

Skiriasi ir batai. Augenijos teigimu, prieš dvidešimt metų avalynė atitiko visus techninius reikalavimus, buvo kur kas kokybiškesnė, nors ir ne tokia išvaizdi, kaip dabar. Beveik visas detales gamino iš natūralių medžiagų, todėl ir batus taisyti būdavo paprasčiau. „Dabar batai – popieriniai“,- tikina pašnekovė. Už 50 Lt įsigyta avalynė dažniausiai būna pagaminta iš odos pakaitalo, kuris trūkinėja, plyšta vos paavėjus. Augenija nepataria pinigus taupantiems žmonėms tokių pirkti, nes dažnai jų nebegalima pataisyti arba tenka vos ne persiūti iš naujo. Pernelyg didelė prabanga už tokių batų taisymą sumokėti pusę jų pirkimo sumos. Verčiau jau įsigyti naujus. Moteris pataria pirkti tik vasarinę avalynę, kuri gaminama iš odos pakaitalų.

Dažniausiai atneštiems taisyti batams tenka dėti lopus, klijuoti ar siūti padus, kalti pakulnes ir montuoti supinatorius – metalines plokšteles, kurios laiko padą ir pakulnę. Ši detalė gana dažnai lūžta, ypač moteriškų aukštakulnių. Labai greitai susidėvi ir batų vidus – jį tenka keisti nauju.

Taisymo kaina priklauso nuo medžiagų. Augenija visada žmonių teiraujasi, ar jie nori taisyti batus iš pigesnių ar brangesnių, bet kokybiškesnių medžiagų. Brangiausiai kainuoja rankų darbas – tai, ko neįstengiama padaryti su mašina: susiuvimai, lopeliai ir kt. Avalynės remontas pas Augeniją kainuoja nuo 2 iki 42 Lt. Kartais už smulkų remontą Augenija paprašo iš kliento tik „ačiū“. „Kai kuriems žmonėms tai būna per brangu. Jie būtinai nori atsiskaityti pinigais“,- juokauja moteris. Populiariausia paslauga – kulniukų pakalimas. Tam naudojama arba pigesnė medžiaga – guma, arba brangesnė – kaučiukas.

Kartais pasitaiko, kad žmonės atneša ir nenuvalytus batus – tada tuo pasirūpina pati avalynės taisymo meistrė. Norint kuo ilgiau avėti avalynę, Augenija pataria nebraidyti po „pelkes“, nusiavus visada nuvalyti purvą, nes jis graužia ir gadina avalynę. Rudenį į praėjusio sezono batus prieš padedant į spintą patartina prikimšti laikraščių, kad jie neprarastų formos.

Mažose avalynės taisyklose, kur nėra tinkamos įrangos, atliekami ne visi remonto darbai. Kai tenka keisti sagtis, kulnus, kitas detales, patariama kreiptis į avalynės remonto įmones Minijos gatvėje 131 arba prie „Žardės“ prekybos centro.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų