Prastus kirpėjus - į teismą
Kirpėjo darbo rezultatais nepatenkinti klaipėdiečiai gali per teismą išsireikalauti moralinės žalos atlyginimą.
Neretai nauja šukuosena ar nudažytų plaukų atspalviu nepatenkinti kirpyklų klientai nuryja nuoskaudą ir teisybės neieško, apsiriboję nepasitenkinimo replikomis prasto kirpėjo adresu. Įžūlesniems klientams pavyksta susitarti, kad kirpėjas už suteiktas paslaugas iš jų neimtų pinigų.
Tačiau pasitaiko, kad plaukams padaroma rimtesnė žala – po cheminio šukavimo ar dažymo smarkiai slenka plaukai, beria galvos ir veido odą. Tokiais atvejais dienraščio kalbinta Vakarų Lietuvos vartotojų teisių federacijos prezidentė Audronė Rickuvienė patarė nedelsiant skambinti nemokamu konsultacijų telefonu 8 800 55551.
„Atsiliepęs konsultantas turėtų nukreipti pas specialistą – vieni dirba su pažeidimais kirpyklose, kiti nagrinėja siuvyklų ar kitų paslaugas teikiančių įmonių klientų skundus“, - aiškino ji.
Paprastai nukentėjusįjį sujungia su vietine Ne maisto prekių kokybės inspekcija ar Visuomenės sveikatos centru.
Skundus priima ir Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos Klaipėdos apskrities skyrius. Jo vedėjas Raimundas Kontrimas „Klaipėdai“ sakė, kad čia skundai tik priimami ir perduodami Visuomenės sveikatos centrui.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro gydytoja higienistė Asta Šlepetienė pasakojo kartais susilaukianti gyventojų skundų, tačiau visi jie susiję su higienos reikalavimų nepaisymu. „Reaguojame į skundus. Ir šiaip kartą per metus tikriname visas kirpyklas. Dažniausiai kirpėjos nusižengia taisyklėms, naudodamos pasenusį įrankių dezinfekcijos skystį, kitur nėra vaistinėlių, todėl, įkirpus odą, kirpėjos net negalėtų sustabdyti kraujo. Tačiau kirpimo kokybės ar stiliaus nevertiname“, - sakė ji.
Gydytoja prisiminė, kad pernai į centrą kreipėsi netinkamai priaugintais plaukais nepatenkinta klaipėdietė. „Kirpykla moteriai kompensavo patirtus nepatogumus“, - teigė A.Šlepetienė. Šiemet panašių gyventojų skundų dar nebuvo.
Geranoriškai su kirpyklomis išsiaiškinti negalintys klaipėdiečiai turi teisę kreiptis į teismą. Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Palmira Martinkienė nėra girdėjusi apie tokius atvejus, tačiau patikino, kad paduoti kirpėją į teismą yra įmanoma. „Reikia parašyti pareiškimą ir kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka“, - teigė ji.
Naujausi komentarai