Pereiti į pagrindinį turinį

Praūžęs škvalas žmonėms pridarė nemenkų nuostolių

2016-06-20 11:09
DMN inf.

Penktadienio dieną ir naktį į šeštadienį Lietuvoje siautęs škvalas niokojo gyventojų turtą. Draudikų teigimu, nors šįkart gamtos stichijos padaryti nuostoliai nėra itin dideli, tačiau vis vien gana reikšmingi.

Praūžęs škvalas žmonėms pridarė nemenkų nuostolių
Praūžęs škvalas žmonėms pridarė nemenkų nuostolių / T. Lukšio / BFL nuotr.

Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje informuoja rezervavusi 150 tūkst. eurų per škvalą klientų patirtiems nuostoliams atlyginti. Iš viso per savaitgalį bendrovė fiksavo apie 150 su praūžusiu škvalu susijusių įvykių. Vidutinė jų metų gyventojų patirta žala siekia apie 1000 eurų.

„Didžioji dalis savaitgalį fiksuotų įvykių yra susiję su apgadintu gyventojų turtu. Dažniausiai pasitaikę atvejai – nuplėšti ar apgriauti namų stogai, išverstos tvoros, krintančių medžių ar didesnių šakų sukelti turto apgadinimai, langų dužimai, kaminų ir kitų pažeidžiamų konstrukcijų sugriovimai“, – sako Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, daugiausiai gyventojų dėl patirtų nuostolių kreipėsi penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą. Kaip įprasta, nuo gamtos stichijos labiausiai nukentėjo pajūrio ir pietų Lietuvos – Druskininkų bei Alytaus rajonų – gyventojai.

Sinoptikų duomenimis, vėjo gūsiai penktadienio vakarą ir naktį vietomis galėjo siekti 25-27 m/s.

A. Pilčico teigimu, kiekvieną vasarą įvairūs gamtos reiškiniai gyventojams pridaro nemenkų nuostolių, o daugiausiai jų kasmet sukelia audros.

„Pernai vasarą dėl siautusių audrų gyventojams atlyginta beveik 60 tūkst. eurų, užpernai – daugiau nei 135 tūkst. eurų nuostolių. Dar beveik 22 tūkst. eurų nuostolių gyventojai pernai patyrė dėl trenkusių žaibų. Užpernai šis gamtos reiškinys pridarė itin daug žalos – daugiau nei 138 tūkst. eurų“, – pažymi „ERGO Insurance“ Lietuvoje atstovas.

A. Pilčico teigimu, siaučiant stipriam vėjui gyventojai turėtų likti namuose, uždaryti visus langus ir duris, išjungti elektros prietaisus – ypač jei stiprų vėją lydi perkūnija. Be to, sinoptikams prognozuojant škvalą, iš namo kiemo ar atviro balkono reikėtų surinkti ir į saugią vietą sunešti visus daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Automobilius tokiu atveju reikėtų įvaryti į garažą ar bent jau nestatyti po medžiais ir elektros linijų stulpais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų