Pereiti į pagrindinį turinį

Prie naujų kapinių svarstoma įkurti gyvūnų laidojimo vietą: tai džiugina ne visus

Naminius gyvūnus laikantys šiauliečiai po augintinio mirties susiduria su problema. Jei žmogus nenori utilizuoti ar kremuoti gyvūno, jo laidoti nėra kur. Svarstoma, kad jau kitąmet augintinių kapinės galėtų atsirasti šalia naujai atidarytų miesto kapinių.

J. Elinsko/ELTOS nuotr., LNK stop kadrai

Šiaulietė Sonata Staškuvienė savo namuose augina net tris Maltos bišono veislės šuniukus.

„Mano brangenybės. Vyriausias yra Vofka, jau buvo 10 metų jubiliejus ir mažyliai po šešis metukus, nes atsirado po Vofkos mamytės mirties“, – pasakojo S. Staškuvienė.

Moteris sielvartą tąkart užpildė dar dviem šuniukais, tačiau niekada neužmiršo pirmojo savo augintinio. Jį palaidojo namo kieme, pastatė ir atminimo lentelę.

„Sunkus momentas mums buvo tada, buvo mano pati geriausia draugė. Kai reikėjo jau atsisveikinti, kasėme duobelę savo sodyboje, po savo obelaite, norėjome, kad būtų šalia visą laiką“, – kalbėjo S. Staškuvienė.

LNK stop kadras.

Tačiau kiti šiauliečiai, netekę gyvūno, susiduria su problema. Žmonės, ypač gyvenantys daugiabučiuose, neturi ploto augintinių kapams.

„Vis tiek miršta tie gyvūniukai. Nelabai suprantu, kur visos močiutės ir diedukai juos deda“, – šnekėjo moteris.

Kad netekus gyvūno, kartu su skausmu atsiranda papildomų iššūkių, tikina ir veterinarai.

„Dažnai būna, kad neturi kur dėti, ypač žiemą. Siūlome tris opcijas – arba žmogus pasilaidoja, jeigu turi kur vietą, arba gali palikti utilizavimui gyvūnus, arba kremuoti juos“, – nurodė veterinarijos gydytojas Mindaugas Babickas.

Tačiau savo žemės sklypo neturintys šiauliečiai augintinio laidoti neturi kur. Anot Šiaulių mero Artūro Visocko, problemą mieste išspręstų gyvūnų kapinės.

J. Elinsko/ELTOS nuotr. 

„Niekas nesako, kad žmonės turės paimti ir vežti – kaip elgėsi, taip ir elgsis. Tie žmonės, kurie norės turėti tam tikrą vietelę, matyt, dėl to, kad ten jau buvo labai labai, kas turi augintinį žino, ką aš dabar kalbu“, – aiškino A. Visockas.

Esą gyvūnų kapinės galėtų atsirasti greta naujai atidarytų miesto kapinių. Anot mero, žemės plotas jau yra, tad reikėtų minimalių išlaidų ir priežiūros.

„Turės būti tvorelė, atitverta, tvarkinga. Negali bet kaip, nedarysime taip. Tai būtų suplanuota Daušiškių kapinėse, kur yra didžiulis plotas, kokioje nors atskirtoje vietoje, kad nebūtų sutraktuota, kad žmonės ir gyvūnai toje pačioje vietoje“, – pabrėžė Šiaulių meras.

Tačiau būtent dviejų skirtingų kapinių sugretinimas kai kuriuos šiauliečius piktina. Esą gyvūnus geriau laidoti kažkur atokiau.

„Jie turi būti atskirti kažkur kitur. Pavyzdžiui, aš kaip žmogus labiau myliu žmones ir vaikus, anūkus nei gyvūnus. Gyvūnai yra kitokia meilė, aš taip galvoju, kad jie turėtų savo kapines“, – tikino pašnekovė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

O augintinių mylėtojai skirtumo neįžvelgia. Jie sako, kad kartu ir artimą, ir gyvūną aplankytų.

„Gyvūnai – mūsų šeimos nariai, jeigu kažkas kitaip žiūri, tai patvoryje ir numeta. Kas myli savo gyvūną, manau, taip“, – kalbėjo kita pašnekovė.

Pašnekovė, paklausta, ar tilpsime visi, atsakė: „Manau, kad taip.“

Nors gyvūnų kapinės jau seniai ne naujiena, anot veterinarų, vis daugiau žmonių renkasi augintinio kremavimą. Tik ši paslauga yra nepigi, tad laidojimas kapinėse atsieitų pigiau.

„Sakykime, didelio šuns utilizavimas nuo 50 iki 80 eurų gali kainuoti, o kremavimas 200 ir daugiau“, – nurodė M. Babickas.

Greičiausiai dėl gyvūnų kapinių Šiaulių valdininkai spręs dar šiemet, tad kapinės atsirastų jau kitąmet.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų