Pereiti į pagrindinį turinį

Priimant pabėgėlius Bažnyčia gali pagelbėti ir užsienyje įgyta patirtimi

2015-09-17 11:16
BNS inf.
Gintaras Grušas
Gintaras Grušas / I.Juodytės/BFL nuotr.

Katalikų bažnyčia karščiausiuose taškuose turi krikščioniškos organizacijos „Caritas“ atstovų ir ši patirtis gali būti vertinga padedant priimti pabėgėlius Lietuvoje. Tai susitikęs su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

„Bažnyčia iš savo patirties gali padėti -ten kituose kraštuose ta pati Bažnyčia dirba, tai daugiau pasidalinant ta bendra patirtimi, kurią jie ten turi, kurios mes Lietuvoje mes dar nesame turėję. Čia yra daugiau dialogo klausimas“, - žurnalistams Vidaus reikalų ministerijoje ketvirtadienį sakė G.Grušas.

Jo teigimu, „Caritas“ veikia pabėgėlių centruose Italijoje, Graikijoje ir Norvegijoje. Šias šalis yra užplūdusi didžiausia šiemet į Europos Sąjungą atvykusių pabėgėlių banga.

S.Skvernelis teigė, kad susitikimo metu taip pat buvo aptartas klausimas, kaip Bažnyčia galėtų prisidėti atrenkant pabėgėlių į Lietuvą atrankos.

Tuo metu G.Grušas sakė, kad Katalikų bažnyčia labiau galėtų pagelbėti pabėgėlių integracijos klausimais, nes turi kontaktų užsienyje, o Lietuvoje kuruoja kai kuriose savivaldybėse integraciją tęsiančius pabėgėlius, be to, šiuo metu globoja kelias į Lietuvą perkeltas Irako krikščionių šeimas.

Tiek vidaus reikalų ministras, tiek vyskupų konferencijos pirmininkas sakė, kad pabėgėlių tikėjimas nebus kriterijus sprendžiant, ar perkelti juos į Lietuvą.

„Mums būtų paprasčiau integruoti krikščionis (...), bet gelbstint žmones nėra religijos kriterijaus“, - tvirtino G.Grušas.

Šią vasarą tris Irako krikščionių šeimas priėmusi Lietuvos bažnyčia šiuo metu svarsto galimybę priimti dar 16 šeimų.

Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms per dvejus metus paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių iš Vengrijos, Graikijos ir Italijos. Lietuvai pagal šią schemą numatoma priimti 1105 pabėgėlius. Šalies valdžia nedelsdama patvirtino šį pasiūlymą.

Tačiau Lietuvos pareigūnai kritiškai vertina Vokietijos remiamą idėją sukurti nuolatinį mechanizmą, kad Briuselis galėtų įvesti privalomas pabėgėlių kvotas bet kuriuo laiku, nustatęs, kad iškilo krizinė situacija. Regiono šalys nerimauja, kad nuolatinė kvotų sistema tik paskatins imigrantų antplūdį, o našta ateityje gali tapti sunkiai pakeliama.

Nuo šių metų pradžios Europos Sąjungos sieną, keldamiesi per Viduržemio jūrą, kirto virš 500 tūkst. migrantų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų