Po pasirodžiusių publikacijų apie galimą politinę įtaką prokuratūrai, prokuratūros vadovybė paprašė J. Rėksnio pateikti galimai jam žinomą faktinę informaciją ir kitas konkrečias aplinkybes, kuriomis jis grindė savo teiginius apie prokuratūros veiklą.
Trečiadienį susipažinęs su prokuroro atsakymu generalinis prokuroras pavedė Baudžiamojo persekiojimo departamentui įvertinti, ar atsakymo dalyje apie galimai daryta įtaką ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje yra nusikalstamos veikos požymių bei priimti atitinkamą proceso sprendimą.
„Prokuroras pateikė atsakymą ir įvertinus visą medžiagą, priimtas sprendimas, kad ją turi įvertinti Baudžiamojo persekiojimo departamentas. Jeigu bus įvertinta, kad ten yra nusikalstamos veikos požymiai, tada tas bus ištirta“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinionienė.
Jeigu bus įvertinta, kad ten yra nusikalstamos veikos požymiai, tada tas bus ištirta.
J. Rėksnio paskelbti teiginiai taip pat perduoti Prokurorų etikos komisijai, prašant juos įvertinti.
Dienraštis „Lietuvos rytas“ pastarosiomis savaitėmis skelbė straipsnius ir prokurorų interviu apie keliamas abejotinas bylas, politinę įtaką ir generalinio prokuroro E. Pašilio veiklą.
Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pareiškė neturinti jokios informacijos apie publikacijose skelbiamą galimą aukštų politikų kišimąsi į bylų tyrimą, neteisėtą persekiojimą ar poveikį tyrimams.
Prokuratūra taip pat anksčiau atkreipė dėmesį, kad „Lietuvos ryto“ publikacijoje buvo pateikti ir neteisingi, visuomenę klaidinantys duomenys.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuos straipsnius apie prokuratūros sistemą pavadino spaudimu teisėsaugai. Ji atkreipė dėmesį, kad vienas iš „Lietuvos ryto“ savininkų Gedvydas Vainauskas yra teisiamųjų suole.
G. Vainauskas ir europarlamentaras Rolandas Paksas kaltinami 2015-aisiais susitarę dėl 15 tūkst. eurų kyšio už politiko pažadą paveikti statybos inspektorius dėl leidimo naudoti parduotuvę Prienuose. Kaltinamieji tai neigia.
Naujausi komentarai