Pereiti į pagrindinį turinį

Per pusmetį prieglobsčio negavusiems užsieniečiams leista įsidarbinti

2019-12-03 11:04

Per pusę metų nuo prašymo pateikimo prieglobsčio negavę užsieniečiai Lietuvoje galės pradėti dirbti.

Per pusmetį prieglobsčio negavusiems užsieniečiams leista įsidarbinti
Per pusmetį prieglobsčio negavusiems užsieniečiams leista įsidarbinti / A. Ufarto / Fotobanko nuotr.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias įstatymo pataisas, už balsavo 79 parlamentarai, prieš buvo vienas, aštuoni susilaikė.

Anot priimtos pataisos, įsidarbinti galės tie užsienio piliečiai, kurių prašymas dėl prieglobsčio šešis mėnesius nebuvo išnagrinėtas ne dėl jų kaltės.

„Buvo susidariusi kažkiek kuriozinė situacijai, kai darbuotojai, ypač ukrainiečių tautybės, iš kaimyninės Lenkijos buvo nuomojami Lietuvai ir Lietuvos įmonėms ir tokiu būdu visi mokesčiai nukeliaudavo į Lenkiją, nors tie darbuotojai dirbdavo Lietuvoje“, – priimant įstatymo projektą sakė „darbietis“ Mindaugas Puidokas.

„Manau, kad sutrumpinus laikotarpį iki šešių mėnesių, tai leis mūsų valstybei šitoje srityje nebūti kažkuo išsiskiriančia iš regiono valstybių ir nekils pagundų taip pat ir verslo sektoriuje ieškoti įstatymų apėjimo, ir mokesčiai tų žmonių, kurie dirba Lietuvoje, atiteks Lietuvos biudžetui“, – pridūrė jis.

Liberalai siūlė minėtą laikotarpį trumpinti iki trijų mėnesių, bet parlamentas atsisakė jį svarstyti.

Konservatorius Audronius Ažubalis atkreipė dėmesį, kad pagal šiuo metu galiojantį Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, Migracijos departamentas turi tris mėnesius prieglobsčio prašymui išnagrinėti, jeigu kyla papildomų klausimų, terminas dar gali būti pratęstas trims mėnesiams.

„Tai dabar įsivaizduokime, mes išduotume leidimą žmogui po trijų mėnesių, kuris yra neaiškioje juridinėje situacijoje. Jis pradeda dirbti, paskui leidimo jis negauna, tada išsiunčiame“, – aiškino parlamentaras.

„Aš tik noriu pasakyti paprastą dalyką: nereikia būti šventesniems už popiežių. Visa Europa suprato, kad pabėgėliai tai nėra tik gėris, tai yra tam tikri socialiniai iššūkiai. Todėl ir siūlau šešis mėnesius ir čia sakyčiau, labai protingas nutarimas“, – tvirtino Seimo narys.

Pataisos įsigalios nuo 2020 metų pradžios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų