„Puikiai matome situaciją, iš kokių lėšų gyvena šis fondas. Iš esmės visa privati žiniasklaida, kultūros leidiniai pretenduoja į tokią sumą, kuri tikrai turėtų būti didesnė. Kita vertus, visi suprantame, kad šito fondo administravimas tikrai galėtų būti geresnis. Būtent į tai atsižvelgdama ministerija buvo pasiūliusi tris alternatyvas: viena alternatyva reformuoti esamą fondą, kita alternatyva šito fondo veiklą susieti su Kultūros taryba suformuojant šitam fondui atskirą tarybą, atskirus ekspertus užtikrinant jų savireguliacijos principus. Trečioji alternatyva – kitos biudžetinės įstaigos kūrimas, kuri būtent tais savireguliavimo principais galėtų toliau vykdyti veiklą turėdama tiek savo tarybą, tiek savo ekspertus“, – per Vyriausybės pusvalandį Seime kalbėjo ministras.
Ketvirtoji alternatyva būtų Medijų tarybos, veikiančios kaip patariamasis organas prie Kultūros ministerijos – siūlymas fondui suteikti viešosios įstaigos statusą. Medijų taryboje vyko daug diskusijų, aktyviai įsitraukė ir fondo dalininkai.
„Jie kalba labiau apie naujos viešosios įstaigos kūrimą, kitaip tariant, mes turbūt grįšime tiek į ministeriją, tiek į Kultūros komitetą analizuodami dabar jau keturias alternatyvas ir iš jų išsirinksime geriausią ir efektyviausią. Nepaisant to, ir kitų metų biudžeto kontekste esame numatę, prašome didesnio finansavimo šitam fondui“, – teigė kultūros ministras.
Naujausi komentarai