Pereiti į pagrindinį turinį

Sausio 13-osios minėjimas – triukšmingas: premjerė kalbą sakė su ašarom, protestuotojai rėkė „Gėda!“

2022-01-13 10:30
BNS inf.

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, minint 31-ąsias Sausio įvykių metines vadovų kalbas nustelbė valdžios veiksmais nepatenkintų protestuotojų šūksniai ir švilpimas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio sukviesti žmonės kėlė triukšmą: šaukė „Gėda“, švilpė, pūtė signalines dūdas, mušė būgnus. Rankose jie laikė valstybės vėliavas, plakatus „COVID diktatūrai – ne“, „Tauta bunda“.

Jie neatsižvelgė į renginio vedėjo prašymą gerbti laisvės gynėjų atminimą.

„Jeigu negerbiate susirinkusiųjų, bent jau gerbkite žuvusiųjų atminimą“, – prašė Gintaras Mikalauskas.

Daugiausia triukšmo kelta kalbant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkei Paulei Kuzmickienei.

Kalbėdama apie kovą už laisvę ir jos pasiekimus, Vyriausybės vadovė, kreipdamasi į piketuotojus, teigė, jog tai, kad šiuo metu jie gali švilpti yra būtent kovos už laisvę padarinys.

Švilpta ir rėkauta kalbant ir Laisvės premijos laureatei, vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių vienuolei Bernadetai Mališkaitei.

Jai kalbant apie laisvės svarbą ir sakant, jog laisvės nebūna be moralės, protestuotojai švilpė, šaukė „Kas meluoja, tas ir vagia“.

Kalbant prezidentui Gitanui Nausėdai protestuotojai elgėsi ramiau.

Jeigu negerbiate susirinkusiųjų, bent jau gerbkite žuvusiųjų atminimą.

Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad Nepriklausomybės aikštės prieigose susirinkę apie 2,5 tūkst. žmonių, sulaikytų asmenų kol kas nėra. Minioje yra ir nemažai žmonių, atėjusių ne protestuoti, o atiduoti pagarbą laisvės gynėjams.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat protestuotojai reikalauja atstatydinti Vyriausybę.

„Mes atvažiuojame į Sausio 13-osios minėjimą, o paskui, pasibaigus minėjimui, prie palapinės, kur vyksta ilgalaikė protesto akcija ir mums išduotas leidimas, gal ten susirinks žmonės“, – teigė jis.

 

Prie Seimo sustiprintos policijos pajėgos, rūmų prieigos aptvertos specialiomis metalinėmis tvorelėmis.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra