Quantcast

Seime įregistruota iniciatyva sudaryti komisiją Kauno įvykiams tirti

Seime inicijuojama laikinoji komisija, kuri turėtų ištirti pastarųjų rezonansinių įvykių Kaune aplinkybes. Ar ji tikrai atsiras, paaiškės artimiausiomis dienomis.

Surinko pakankamai parašų

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, „Vienos Lietuvos“ frakcijos narys Vytautas Kurpuvesas antradienį surinko pakankamai parlamentarų parašų ir oficialiai įregistravo nutarimo „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo aplinkybėms ištirti sudarymo“ projektą.

Jį pasirašė 37 Seimo nariai. To pakanka iniciatyvai dėl laikinosios Seimo tyrimo komisijos įregistruoti. Tačiau pati komisija bus sudaryta tik tuo atveju, jeigu už tai Seimo plenariniame posėdyje balsuos parlamentarų dauguma.

Tikimasi, kad jau šį ketvirtadienį arba kitą savaitę įvyks Seimo narių balsavimas dėl tokios komisijos sudarymo.

Užduodami penki klausimai

Nutarimo projekte siūloma komisijai pavesti nustatyti, ar teisėsaugos institucijų pareigūnai tinkamai atliko veiksmus tirdami dvejomis žmogžudystėmis įtariamo ir dabar besislapstančio Drąsiaus Kedžio viešai paskelbtus kaltinimus jo mažametės dukters galimo tvirkinimo bylą.

Komisija taip pat turėtų atsakyti, ar teisėsaugos institucijos ėmėsi tinkamų ir adekvačių veiksmų asmenų saugumui užtikrinti, ar Vaiko teisių apsaugos tarnyba ėmėsi tinkamų veiksmų, siekiant apginti pažeistas vaiko teises. Komisijai iš viso užduodami penki klausimai.

„Teisėjo J.Furmanavičiaus, dar vienos moters nužudymo faktai bei visos juos supančios aplinkybės yra šokiruojantys ir reikalaujantys parlamentinio tyrimo. Šių baisių įvykių priežastys slypi ne vien galimai aplaidžioje teisėsaugos institucijų veikloje, priežastys yra gilesnės ir būtinos platesnio tyrimo“, - įsitikinęs V.Kurpuvesas.

Seimo laikinąją komisiją siūloma sudaryti iš dešimties parlamentarų. Nutarimo projekte nėra nustatomas laikas, kada komisija turėtų pateikti savo išvadas Seimui. Tačiau paprastai tokios komisijos dirba ne ilgiau kaip pusmetį.

Jau tiria komitetas

Parlamentinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) jau kurį laiką nagrinėja Kauno įvykius. Yra išsiųsti konkretūs klausimai generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui, šiomis dienomis sulaukta jo atsakymų.

Trečiadienį Stasio Šedbaro vadovaujamas TTK svarstys šiuos atsakymus bei Kauno įvykius apskritai dalyvaujant Generalinės prokuratūros vadovui. Šis komiteto posėdis turėtų būti uždaras, siekiant svarstymais bei informacijos pasidalinimu nepakenkti vykstančiam ikiteisminiam tyrimui.

Paklaustas, ar nepakaktų TTK išvados dėl rezonansinių Kauno įvykių, V.Kurpuvesas atsakė: „Niekas netrukdo komitetui savo iniciatyva nagrinėti tuos klausimus ir savo surinktą medžiagą bei išvadas pateikti viso Seimo sudarytai specialiai komisijai, į kurią, beje, gali būti deleguoti ir to komiteto nariai“.

Dar neaišku, ar sudarys

Seimo pirmininkė Irena Degutienė skeptiškai atsiliepė apie laikinosios komisijos sudarymą. Pasak jos, pakaktų ir parlamentinę teisėsaugos institucijų kontrolę atliekančio Seimo TTK jau vykdomo tyrimo.

Kai kurie kiti parlamentarai iš valdančiosios koalicijos bei opozicijos irgi nėra tikri, ar reikalinga speciali tyrimo komisija, todėl dar neaišku, ar jos sudarymui bus pritarta Seimo posėdyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių