Vyriausybė Seimui teikia įstatymų pataisas, kuriomis žiniasklaidos priemonės būtų įpareigotos nemokamai skelbti perspėjimo pranešimus apie ekstremalias situacijas bei mobilizaciją.
Civilinės saugos ir Visuomenės informavimo įstatymų pataisas Vyriausybei trečiadienį pristačiusi Vidaus reikalų ministerija (VRM) nurodė, kad minėtais atvejais šiuo metu įstatymai nenustato prievolės žiniasklaidai savivaldybių ir valstybės institucijų informaciją skelbti nemokamai.
Įstatymų pataisomis taip pat būtų numatoma prievolė sudaryti galimybes perspėjimo pranešimus institucijoms skelbti tiesiogiai.
Siūloma nustatyti, kad gyventojai apie gresiantį pavojų civilinės saugos srityje būtų informuojami nedelsiant - šiuo metu tokio reikalavimo nėra.
Už gyventojų informavimo apie pavojų tvarką būtų atsakingas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Projektais taip pat siūloma įpareigoti ir mobiliojo ryšio operatorius, kad šie savo lėšomis išlaikytų infrastruktūrą, kuri leistų naudotis PAGD įdiegtomis perspėjimo sistemomis ir nedelsiant informuoti gyventojus apie galimą pavojų.
„Šiuo metu visi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai turi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įdiegtą techninę įrangą, suteikiančią galimybę valstybei informuoti visuomenę apie gresiančias nelaimes ar ekstremalias situacijas. Priėmus įstatymo pakeitimus, operatoriai privalės šią įranga naudoti, ją palaikydami savo lėšomis, taip pat neturės teisės apmokestinti galimybės teikti informaciją gyventojams – tai leis užtikrinti sklandų perspėjimo sistemos veikimą bei sutaupyti apie 300 tūkstančių eurų biudžeto lėšų per metus“, – pranešime spaudai teigė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Įstatymais ketinama reglamentuoti, kad PAGD bei savivaldybių administracijos galėtų nemokamai naudotis ir kitomis techninėmis perspėjimo sistemos priemonėmis, kurios priklauso valstybės, savivaldybių institucijoms bei verslui.
Projektams dar turės pritarti Seimas.
Naujausi komentarai