Pereiti į pagrindinį turinį

Siūloma keisti kalėjimų prižiūrėtojų darbo užmokesčio sistemą

2016-09-15 11:45
BNS inf.

Ketvirtadienį Vyriausybės pasitarime iš esmės pritarta siūlymui keisti darbo užmokesčio sistemą pataisos įstaigų pareigūnams.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / G. Lukoševičiaus / BFL nuotr.

„Tvarkysime projektą pagal Finansų ministerijos pasiūlymus ir kitame posėdyje svarstysime“, - BNS po pasitarimo sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Anot jo, projekte koreguojamos bus tik detalės. Teisingumo ministerija siūlo naują pataisos pareigūnų darbo užmokesčio sistemą nustatyti nuo 2017 metų liepos, o nuo 2018 metų sausio didinti priedus už tarnybinius rangus.

Tikimasi, kad nauja atlyginimų ir priedų sistema skatintų asmenis rinktis pataisos pareigūno profesiją ir tarnauti pataisos sistemoje.

„Pataisos įstaigų pareigūnams darbo užmokestis (...) būtų iš esmės suvienodintas su vidaus tarnybos sistemos pareigūnams mokamu darbo užmokesčiu, o kai kuriais atvejais būtų minimaliai didesnis už jį“, - teigia ministerija.

Teisingumo ministras teigia, jog kalėjimų prižiūrėtojų atlyginimai turi prilygti policininkų, pasieniečių, ugniagesių darbo užmokesčiui.

„Kadangi Vyriausybė pritarė ir Seimas priėmė naują Vidaus tarnybos statutą, dabar yra sukurta didžiulė disproporcija (...). Mes siūlome panašias pataisas, kaip buvo padaryta Vidaus tarnybos statute reguliuojant policiją, pasienį ir priešgaisrinę apsaugą“, - dar prieš Vyriausybės posėdį ir pasitarimą BNS sakė ministras.

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga rugpjūtį pareiškė, kad pataisos įstaigų pareigūnų atlygis vos siekia ikikriziniu laikotarpiu gautą darbo užmokestį.

„Tuo tarpu darbo užmokesčio didėjimo tendencijos matomos kitose įstaigose, kuriose tarnybą vykdantys pareigūnai susiduria su aukštu pavojaus jų sveikatai ir gyvybei lygiu, atsakingų užduočių vykdymu“, - teigė profsąjunga, prašydama didinti pataisos pareigūnų darbo užmokestį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų