Pereiti į pagrindinį turinį

Apie narkotikų platinimą bus galima pranešti telefonu: skambinantiems garantuojamas anonimiškumas

2024-02-06 11:15

Nuo antradienio Lietuvoje pradeda veikti anoniminė skambučių linija, skirta pranešti apie narkotikų platinimą. Pasak generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, tokia priemone tikimasi paskatinti visuomenės pilietiškumą.

„Gyventojams neretai reikia gyvo pokalbio, gyvo informacijos priėmimo. Todėl šiandien 7 val. ryto startavo Lietuvos policijos pasitikėjimo linija „Narkotikams – ne“. (...) Informaciją šia linija bus galima pateikti trimis kalbomis – lietuvių, rusų ir anglų“, – žurnalistams antradienį teigė R. Požėla.

„Kuo ši linija skirsis nuo įprastų asmenų pareiškimų ar skundų – ši linija specifiškai dedikuota narkotikų platinimui, į skambučius atsilieps tam tikslui apmokyti darbuotojai“, – sakė komisaras.

Pasak generalinio komisaro, Lietuvoje pastaruoju metu stebimas augantis su narkotinėmis medžiagomis susijusių nusikalstamų veikų skaičius.

„Pernai policija iš viso registravo per 42 tūkst. nusikalstamų veikų. Narkotinių bylų dalis 2020 m. sudarė 6,4 proc., o pernai – jau 8,6 proc. (...) Ikiteisminių tyrimų pavyksta pradėti daugiau, nes daugiau problematikos pavyksta ištraukti iš latentikos“ – teigė R. Požėla.

Kaip nurodo komisaras, skambinti telefonu 8700 60 777 bus galima darbo dienomis, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Linijos veikla bus finansuojama iš policijos metinio biudžeto. Papildomų lėšų telefono linijos steigimui nebuvo skirta.

Pernai registruoti 195 nepilnamečiai, padarę su narkotikais susijusias nusikalstamas veikas

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, anoniminės telefono linijos iniciatyva kilo po susitikimų ir pokalbių su gyventojais, susiduriančiais su narkotikų platinimo problema.

Taip pat Lietuvoje nežymiai didėja nepilnamečių, įtariamų disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius.

„Turėjome nemažą susitikimų ciklą su mokyklų bendruomenėmis, tėvais, jaunimu. Jų metu buvo įvardytas poreikis, kad jauniems žmonėms, vaikams, tėvams išgirdus apie tai, kad mokykloje vyksta tokie dalykai, sudėtinga tiesiogiai kreiptis į policiją dėl įvairių baimių ar nežinojimo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministrė.

Anot A. Bilotaitės, per pastaruosius kelerius metus su narkotikų problema susiduria vis didesnė visuomenės dalis.

„2023 m. fiksuota 26 proc. daugiau tokių veikų. Jei 2022 m. buvo 2632, tai pernai buvo 3325 tokios veikos. Tačiau didesnis nusikalstamų veikų skaičius susijęs ne tik su tuo, kad blogėja situacija, bet todėl, kad policija tikrai imasi proaktyvių veiksmų“, – pabrėžė ministrė.

„Taip pat Lietuvoje nežymiai didėja nepilnamečių, įtariamų disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius. 2023 m. policijoje registruoti 195 nepilnamečiai, 2022-aisiais – 150“, – teigė A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad diskusijos dėl kovos su narkotikais viešojoje erdvėje itin suintensyvėjo pernai, daugėjant vaikų, apsinuodijusių narkotinėmis medžiagomis. Praėjusių metų rudenį VRM ir policija septyniose Lietuvos mokyklose Vilniuje, Alytuje ir Klaipėdoje inicijavo ir bandomąjį prevencinį projektą. Projekte dalyvaujančiose mokyklose problemą siūloma spręsti įstaigas aptveriant tvoromis, įrengiant dūmų detektorius, kameras. Taip pat diegiant išmaniąją programėlę, kurioje patys moksleiviai galėtų pranešti apie narkotikų platintojus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų