LRK nurodo, kad du minėti automobiliai yra Vokietijos Raudonojo Kryžiaus dovana. Nemokamai gautos ne tik transporto priemonės, bet ir dar finansinių išteklių jų eksploatacijai.
Į šventeiviškas pastabas, kodėl nepardavė mercedesų ir neįsigijo paprastesnių automobilių, LRK atsakė, kad ir patys turėjo tokį planą, tačiau su juo nesutiko automobilius dovanojusi organizacija ir automobilių atstovybė.
„Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose suaktyvėjo žmonių susirūpinimas ir šmeižtas dėl neatsakingai organizacijos leidžiamų pinigų prabangiems automobiliams“, – neslėpė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė. Dezinformacija greitai ėmė plisti.
„Suprantame visuomenės susirūpinimą, tačiau raginame pamačius informaciją socialiniuose tinkluose nedaryti skubotų išvadų ir neplatinti melagingos informacijos prieš tai nepasidomėjus tikrais faktais. Taip pat visada kviečiame žmones iškilus klausimams – kreiptis į mus ir mes tikrai pakomentuosime ir padiskutuosime neraminančiais klausimais“, – ragino visų pirma išsiaiškinti tikruosius faktus, o tik paskui piktintis ir dalytis savo nuomone L. Lesauskaitė.
Kam reikalingi automobiliai LRK?
Organizacijos savanoriai ir darbuotojai vežioja paramą vienišiems senjorams, negalią turintiems, nelaimės ištiktiems žmonėms. Tai buvo daroma nuosavu transportu. Atokiose miškingose vietovėse gyvenančius asmenis būdavo sunku pasiekti.
„Didelio pravažumo transportas paramai vežti mums buvo labai reikalingas, todėl džiaugiamės, kad dabar žmones, kuriems reikalinga parama, galime pasiekti greičiau ir paprasčiau“, – į visuomenę kreipėsi L. Lesauskaitė.
LRK atstovai teigė, kad dovanų gautų automobilių markės rinktis neturėjo galimybės, bet keleriems metams gavo ir paramą automobilių išlaikymui.
„Žinome ir suprantame, kad jie traukia akį, tačiau automobiliai mums labai praverčia, jie naudojami su logistika susijusiems darbams: daugiausiai – paramos pervežimui, išvežiojimui įvairiuose Lietuvos miestuose. Ši parama mums labai svarbi ir reikalinga, kadangi iki šiol visą paramą – net atokiausiai gyvenantiems senjorams – savanoriai ir darbuotojai vežiojo nuosavais automobiliais. Dėkojame už supratingumą“, – kreipėsi į visuomenę draugijos, vienijančios daugiau kaip 15 tūkst. savanorių, kurie į pagalbą valstybei ir visuomenei stoja ne tik didelių krizių metu, bet ir padeda visiems susidūrusiems su nelaimėmis, kasdien rūpinasi vienišais senjorais, neįgaliais žmonėmis, teikia pagalbą migrantams, moko pirmosios pagalbos ir kitaip diegia tvarumo ir humanitarinius principus.
Naujausi komentarai