Pereiti į pagrindinį turinį

Sklinda gandai apie gedimą Rusijos elektrinėje: ar Lietuvoje pakito radiacinis fonas?

2024-07-19 16:19
BNS inf.

Socialiniuose tinkluose pasirodžius pranešimams apie galimą avariją Rostovo atominėje elektrinėje, Radiacinės saugos centras nurodo, kad tiesioginės radiologinės grėsmės Lietuvos teritorijai nėra.

Sklinda gandai apie gedimą Rusijos elektrinėje: ar Lietuvoje pakito radiacinis fonas?
Sklinda gandai apie gedimą Rusijos elektrinėje: ar Lietuvoje pakito radiacinis fonas? / J. Kalinsko / BNS nuotr.

Penktadienį išplatintame pranešime teigiama, jog radiacinės saugos specialistai nuolat stebi radiacinį foną Lietuvoje – jis nėra pakitęs.

Radiacinės saugos centras akcentuoja, kad apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, nedelsiant informuotų atsakingas institucijas ir gyventojus.

„Taip pat atkreipiame dėmesį, kad gyventojams kalio jodido tablečių vartoti nereikia“, – pastebi centras.

Tuo metu Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija BNS penktadienio popietę nurodė iš oficialių šaltinių negavusi informacijos apie galimą įvykį Rostovo atominėje elektrinėje, kuri yra nutolusi nuo Lietuvos daugiau nei 1300 kilometrų.

Naujienų agentūra „Reuters“ antradienį pranešė, jog Rusijos energetikos ministerija ir valstybinė branduolinės energetikos bendrovė „Rosatom“ informavo, kad dėl gedimo buvo sustabdytas vienas iš keturių Rusijos pietuose esančios Rostovo atominės elektrinės energijos blokų.

„Rosatom“ teigė, kad blokas automatiškai atsijungė dėl turbinos generatoriaus gedimo, o priežastys tiriamos.

Socialiniame tinkle „Telegram“ penktadienį pasirodė pranešimai, jog minėtoje atominėje elektrinėje įvyko radiacinė avarija.

Tame pačiame socialiniame tinkle esančiame Rostovo atominės elektrinės profilyje teigiama, kad informacija apie avariją nėra teisinga, jame taip pat pažymima, jog blokai veikia normaliai, o radiacinis fonas nėra pakitęs.

Tai, jog radiacinis fonas yra normalus apie 250 kilometrų nuo Rostovo nutolusiame Ukrainos mieste Pokrovske, rodo ir viešai prieinamas Europos Komisijos radioaktyvumo aplinkos monitoringo žemėlapis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų