Anot jos, investicijos leis atnaujinti praktinio rengimo bazes, techninę įrangą Vidurio ir Vakarų Lietuvos profesinio mokymo įstaigose.
Pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministro Rolando Zuozos, tokio dydžio investicijos profesinio mokymo įstaigoms būtų itin reikšmingos, todėl į investicijų planavimą būtina įtraukti pačias profesinio mokymo įstaigas, regionų atstovus, darbdavius, kurie geriausiai žino, kokių profesionalų reikia vietinei darbo rinkai ir kaip juos parengti.
„Jau pradėjome diskusijas regionuose, kuriuose kartu su regiono profesinio mokymo įstaigomis, socialiniais partneriais – verslo organizacijomis, Užimtumo tarnybos regioninių padalinių ir savivaldos atstovais – aptariame, į ką tikslingiausia nukreipti investicijas profesinio mokymo infrastruktūrai atnaujinti“, – pranešime cituojamas R. Zuoza.
„Ieškome susitarimų dėl principų, kuriais remdamiesi skirstysime lėšas, siekdami didžiausios naudos šalies ekonomikai ir visuomenei“, – teigė jis.
Pasak ŠMSM, planuojama atlikti investicijų į profesinio mokymo infrastruktūrą poreikio analizę atsižvelgiant į regioninius plėtros planus, savivaldybių plėtros strategijas, Užimtumo tarnybos ir kitus duomenis. Analizės rezultatai bus pateikti galutinėje tyrimo ataskaitoje, kuri bus pristatyta visuomenei.
Diskusijos dėl investicijų panaudojimo šį pavasarį suplanuotos visuose Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose, teigia ministerija.
Diskusijos jau vyko su Panevėžio ir Kauno regionų atstovais, jas toliau planuojama tęsti Klaipėdoje, Telšiuose, Utenoje, Tauragėje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Alytuje.
Naujausi komentarai