Statistika: daugiau kaip 80 proc. tyrimų dėl neteisėto praturtėjimo žlunga Pereiti į pagrindinį turinį

Statistika: daugiau kaip 80 proc. tyrimų dėl neteisėto praturtėjimo žlunga

2019-03-25 09:44

Daugiau kaip 80 proc. ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto praturtėjimo žlunga, rodo nauja Generalinės prokuratūros ataskaita.

Statistika: daugiau kaip 80 proc. tyrimų dėl neteisėto praturtėjimo žlunga
Statistika: daugiau kaip 80 proc. tyrimų dėl neteisėto praturtėjimo žlunga / Scanpix nuotr.

2018 metais prokurorai baigė 39 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto praturtėjimo. Iš jų tik septynios bylos perduotos teismui, o 32 tyrimai nutraukti.

Prokuratūra teigia, kad tyrimai nutraukiami, nes nepavyksta paneigti įtariamųjų teiginių apie turto kilmę.

„Įtariamieji (kaltinamieji) turto įgijimą paprastai grindžia giminaičių, dažniausiai artimųjų, turėtomis „viso gyvenimo santaupomis“, – rašoma prokuratūros ataskaitoje.

Prokuratūra pažymi, kad pagal teismų praktiką „savininko nesugebėjimas pagrįsti turimo turto teisėtomis pajamomis savaime nėra pakankamas kaltumui nustatyti“.

Įtariamieji (kaltinamieji) turto įgijimą paprastai grindžia giminaičių, dažniausiai artimųjų, turėtomis „viso gyvenimo santaupomis.

Prokuratūros veiklos ataskaitą šį trečiadienį svarstys Vyriausybė.

Jau ne vienus metus žlungant daugumai neteisėto praturtėjimo bylų, Seimas ėmė svarstyti projektus, kuriuo būtų sukurtas naujas institutas – turto civilinis konfiskavimas.

Įstatymo projekte numatyta galimybė konfiskuoti asmens turtą, jeigu jis kaltinamas ar nuteistas už sunkius ir kai kuriuos apysunkius nusikaltimus, priklauso nusikalstamoms grupuotėms.

Taip pat konfiskuoti turtą būtų galima, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų.

Kritikai sako, kad siūlomos priemonės gali paminti nuosavybės neliečiamumo, nekaltumo prezumpcijos ir teisės į gynybą principus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra