Nuo to laiko, kai studentų paskolas valstybė iš savo rankų perdavė bankams, šių paskolų portfelis tik augo, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Šiemet kaip įprasta augo tiek studentų pasirašytų paskolų sutarčių skaičius, tiek jų vertė. 2015 metais pasirašyta 5219 sutarčių už daugiau kaip 7,9 mln. eurų, o pernai kreditų sutarčių skaičius siekė 4980, jų vertė – per 7,3 mln. eurų.
Valstybės remiamų paskolų paklausos augimas dar akivaizdžiau matomas naujausius duomenis lyginant su pirmaisiais aukštojo mokslo reformos metais – 2009-aisiais, kai studentų paskolų sutarčių buvo pasirašyta du kartus mažiau, o sutarčių vertė beveik 2,5 karto mažesnė.
„Akivaizdu, kad kasmet po truputį daugėja sudaromų paskolų sutarčių, tačiau auga tik paskolų studijoms apmokėti dalis“, – pažymėjo Valstybinio studijų fondo (VSF) vyriausioji specialistė Milda Papinigienė.
Paskolų gyvenimo išlaidoms padengti sutarčių šiemet pasirašyta 1802 už daugiau kaip 2,6 mln. eurų, kai pernai – 1931 už maždaug 2,8 mln. eurų. Tokios paskolos buvo paklausesnės net pirmaisiais aukštojo mokslo reformos metais: tuo metu pasirašyta 2119 sutarčių už daugiau kaip 3,2 mln. eurų.
2009 metais Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) įvykdė aukštojo mokslo reformą ir įvedė visiškai naują studijų finansavimo tvarką – valstybės remiamų paskolų sistemą, kai padengiamos studentų kreditų palūkanos ir už jas prisiimamos garantijos. Į valstybės finansuojamas vietas nepatekę studentai gavo galimybę iš bankų pasiskolinti pinigų ir sumokėti už studijas.
Naujausi komentarai