Visuomenėje daug atgarsio sukėlusį grupės parlamentarų pasiūlymą įteisinti platesnį istorinės vėliavos su Vyčiu naudojimą Vyriausybė siūlo aptarti specialiai sudarytoje darbo grupėje ir diskusijoje Seime.
Tokia išvada numatyta Vyriausybės nutarimo projekte, kurį ministrų kabinetas svarstys kitą savaitę.
„Siekiant didesnio visuomenės sutarimo nagrinėjamu klausimu, Seime būtina inicijuoti išsamesnę įstatymo projekto analizę ir kartu platesnę diskusiją dėl Lietuvos valstybės istorinės vėliavos naudojimo“, - teigiama projekte.
Į darbo grupę Vyriausybė siūlo pasitelkti istorijos ir kitų sričių mokslininkus, Lietuvos heraldikos komisijos narius.
Šiuo metu istorinę vėliavą privalu iškelti virš Lietuvos valdovų rūmų Vilniuje, Trakų pilyje pilyje bei Karo muziejaus skverelyje Kaune.
Grupė Seimo narių vėliavą norėtų matyti iškeltą ir prie valstybės institucijų, taip pat - senųjų pilių. Pagal pasiūlymą, Gedimino pilies bokšte istorinė vėliava iškiltų Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną liepos 6-ąją ir Žalgirio mūšio dieną liepos 15-ąją.
Dauguma ministerijų pritarė platesniam istorinės vėliavos naudojimui. Teisingumo ministerija teigia, kad „tai pabrėžtų mūsų tautos istorijos įvairiapusiškumą“, Užsienio reikalų ministerija mano, kad prie diplomatinių atstovybių iškelta vėliava sustiprintų domėjimąsi Lietuva.
Krašto apsaugos ministerijos išvadoje nurodoma, kad „tiek Lietuvos valstybės vėliava, tiek Lietuvos valstybės istorinė vėliava yra unikalios savo istorija, todėl abi vėliavos, keliamos kartu, tik sustiprintų valstybės vėliavos, kaip oficialaus valstybės simbolio, reikšmę“.
Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija siūlo pritarti pataisoms dėl platesnio Lietuvos istorinės vėliavos su Vyčiu naudojimo, tačiau taip pat ragina jų nesulyginti, kad trispalvė neprarastų savo kaip valstybės simbolio reikšmės.
Prieš platesnį istorinės vėliavos naudojimą pasisakė Pasaulio lietuvių bendruomenė. Bendruomenės atstovų teigimu, tai įneštų daugiau painiavos.
„Nuo pat nepriklausomybės 1918 metais mūsų vėliavos spalvos yra geltona,žalia ir raudona. Ar mums reikalinga dar viena vėliava? Jokia valstybėneturi dviejų vėliavų. Tai kažkoks žaidimas“, - sakė buvusi bendruomenės valdybos pirmininkė Regina Narušienė.
Istorinės vėliavos su Vyčiu prototipas - per 1410 metų Žalgirio mūšį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės naudotos vėliavos.
Naujausi komentarai