Tarnyba pernai sulaukė daugiau nei du tūkstančius pranešimų apie netinkamą turinį internete.
Pasak jos, pasitvirtinusių pranešimų, dėl kurių galima imtis veiksmų šalinant žalingą ar draudžiamą turinį, buvo 1 488 atvejai – 68 proc. visų gautų pranešimų.
Kaip skelbia RRT, nerimą kelia ūgtelėjęs kibernetinių patyčių skaičius, pernai pasitvirtinusių patyčių ir smurto atvejų kibernetinėje erdvėje fiksuota 47 kartus, 2023-aisiais – 27, o o 2022 metais 14.
„Didelį nerimą kelia augantis kibernetinių patyčių atvejų skaičius. Kadangi kibernetinės patyčios dažnai vyksta uždarose grupėse ir skirtingose internetinėse platformose, tampa itin sudėtinga jas greitai aptikti ir imtis veiksmų jas pašalinti,“ – pranešime cituojama tarybos pirmininkė Jūratė Šovienė.
Ji pastebi, kad dauguma patyčių turinio, kuris vėliau atsiduria internete, sukuriama mokykloje ar jos teritorijoje, tad reikalingos prevencinės priemonės.
„(...) mokyklose ir bibliotekose turėtų būti užtikrintas viešosios interneto prieigos turinio filtravimo priemonių naudojimas, o su bendruomenėmis aptariamas mobiliųjų telefonų naudojimas pamokų ir pertraukų metu“, – akcentavo J. Šovienė.
Dalį gautų pranešimų apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus taryba persiuntė kitų šalių interneto karštosioms linijoms, 40 pranešimų perdavė Lietuvos policijai.
Pranešimus, kuriuose įtariama neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija, taryba persiuntė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.
Naujausi komentarai