Daugiausia tarnybinių butų iš visų Lietuvos įstaigų ir institucijų turi Generalinė miškų urėdija - 390 ir Krašto apsaugos ministerija - 363 butus. Aplinkos ministerijos duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje iš viso buvo 1160 tarnybinių butų, iš jų 1058 užimti, rašo "Lietuvos žinios".
Policijos komisariatai turi - 80, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija - 54, Valstybinės sienos apsaugos tarnyba - 32, Vilniaus universitetas - 31 ir Vilniaus pedagoginis universitetas - 25 butus.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką institucijos pačios atsako už tarnybinių būstų naudojimą. Pasak ministro pirmininko kanclerio pirmojo pavaduotojo Giedriaus Kazakevičiaus, tokius būstus reikia tvarkyti centralizuotai.
Vyriausybės atstovai žada rudenį Seimui teikti su tarnybiniais butais susijusias pirmas reikiamų įstatymų pataisas, tačiau Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė primena, kad problema turėjo būti išspręsta gerokai anksčiau, tik tam nebuvo politinės valios.
"Tiesiog nėra noro tvarkytis. Pirmiausia kiekviena ministerija ir žinyba turėtų atsakingai įvertinti, kiek jai reikia gyvenamojo ploto. Viskas, kas viršija poreikį, turėtų būti sprendžiama ministerijos lygmeniu. Realizuoti būstą rinkoje, perduoti Socialinio būsto fondui ir panašiai. Tačiau niekas nevyksta", - teigė L.Graužinienė.
Tarnybiniai butai ne kartą buvo susiję su skandalais dėl jų naudojimo ar privatizavimo. Buvusio Valstybės saugumo departamento vadovas Arvydas Pocius privatizavo tarnybinį butą mažesne nei rinkos kaina, policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius gyveno liudytojų apsaugai skirtame bute. Pastaruoju metu nuskambėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko tarnybinio gyvenamojo ploto istorija.
Naujausi komentarai