Pereiti į pagrindinį turinį

Už vėlavimą gydyti – prezidentės rykštė

2016-07-12 07:07
BNS inf.

Gydymo paslaugas suteikti vėluojančioms įstaigoms už jas bus apmokama mažesniu tarifu – tokia tvarka įsigalios nuo 2018 metų.

V. Skaraičio / BFL nuotr.

Tai numato Seimo paskutinę sesijos savaitę priimtas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kurias šalies vadovė pasirašė antradienį, pranešė Prezidentūra.

Pataisas inicijavo pati šalies vadovė, argumentuodama siekiu sumažinti eiles gydymo įstaigose.

Įstatyme numatyti maksimalūs terminai, per kuriuos žmogui turi būti suteiktos gydymo paslaugos, o vėluojant už jas gydymo įstaigoms bus apmokama nuo 20 iki 50 procentų mažesniu įkainiu.

Kaip teigiama Prezidentūros pranešime, valstybė už gydymo paslaugas kasmet sumoka apie 1 mlrd. eurų, todėl šios lėšos turi būti naudojamos kuo efektyviau ir skaidriau.

Nustatyta, kad susirgus staiga pirminė ambulatorinė sveikatos priežiūros paslauga turi būti suteikta ne vėliau kaip per 24 valandas, nesant ūmaus susirgimo – ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas. Gydytojas specialistas ligonį privalės priimti per 30 dienų, brangūs tyrimai turės būti atlikti taip pat ne vėliau kaip per mėnesį, o planinė operacija – per 60 dienų.

Jeigu šių terminų nebus laikomasi, gydymo įstaigos sulauks mažiau pinigų iš Privalomojo sveikatos draugimo fondo. Teritorinė ligonių kasa, nustačiusi, kad pavėluota iki dešimt dienų, apmokėjimą mažins 20 proc., praleidus terminą nuo 11 iki 20 dienų – 30 proc., o 21 ir daugiau dienų – 50 procentų.

Seimas svarstydamas sušvelnino Prezidentūros teiktas pataisas – šalies vadovė savo pirminiame projekte siūlė, kad gydymo įstaigos už pavėluotai suteiktas paslaugas išvis negautų apmokėjimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų