Parlamentaras pasigenda konkrečių atsakymų iš už pinigų plovimo prevenciją atsakingų institucijų. Tą Lietuvoje kuruoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Lietuvos bankas.
„Tarp kontroliuojančių institucijų yra badymasis pirštais vienas į kitą, kaip ten pinigų plovimo prevencijos požiūriu tie pinigai suvaikščiojo ir kas buvo atsakingas už jų kontrolę“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Mitalas.
„Dėl pinigų plovimo prevencijos ir dėl to, kaip padaryti, kad pinigų kilmė, didžiulių pinigų, būtų aiški institucijoms, kada žaidėjas pradeda lošti, (...) yra įdomus klausimas, į kurį konkrečių institucijų atsakymų dar negavau“, – kalbėjo politikas.
FNTT pirmadienį pranešė, jog atliekant tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos buvo atlikta bent 15 kratų.
Pasak V. Mitalo, artimiausiu metu būtina surengti parlamentinę kontrolę Seimo Biudžeto ir finansų komitete, kur FNTT pristatytų ikiteisminio tyrimo rezultatus.
Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta FNTT. Nors šiai dienai pareigūnai dar negali pasakyti, kiek konkrečiai lėšų Š. Stepukonis galėjo pralošti, tačiau tikinama, jog suma viršija 20 mln. eurų.
V. Mitalo teigimu, būtina į šalies teisinę bazę perkelti Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) atsakingo lošimo gaires, kurios kol kas tik rekomenduojamos.
Kiek aš žinau, net ir sustabdyti galimai priklausomą lošėją šiuo metu Lietuvoje ne tai, kad negalima, bet uždrausta.
„Kad būtų galima daryti intervencijas. Nes, kiek aš žinau, net ir sustabdyti galimai priklausomą lošėją šiuo metu Lietuvoje ne tai, kad negalima, bet uždrausta. Tam, kad neva lošimų bendrovės neatitrauktų to žaidėjo, kuriam sekasi“, – kalbėjo parlamentaras.
ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.
Praėjusią savaitę pranešta, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas Vilniuje, teismas leido jį suimti iki vasario 24 d.
Anksčiau skelbta, kad Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau šiuo metu jis yra atnaujintas.
Naujausi komentarai