„Kolektyvinė gynyba veikia, kad tiek dvišaliai įsipareigojimai, tiek kolektyviniai įsipareigojimai yra vykdomi, ir mes matome šiandien vienetą, tai 41-ąją brigadą, pirmos tankų divizijos, kuri dalyvauja pratybose, kuri yra perdislokuota iš Vokietijos į Lietuvą ir demonstruoja savo parengtį, savo pasirengimą ir, aišku, gebėjimą vykdyti jai nustatytus uždavinius, tiek atgrasant, tiek vykdant gynybines operacijas Lietuvoje“, – trečiadienį lankydamasis Švenčionių rajone, generolo Silvestro Žukausko poligone, vykstančiose pratybose LRT televizijai sakė vadas.
Pratybose iš viso dalyvauja iki 1,2 tūkst. karių.
Anot Lietuvos kariuomenės, iki liepos 7 dienos vyksiančios pratybos yra tęstinis mokymo ciklo etapas, pagal kurį Lietuvai priskirtos Vokietijos 41-osios brigados vienetuose pakelta kovinė parengtis.
„Grifonų audra“ tuo ir ypatingos, kad čia yra jungtinės pratybos, tai yra mes jau treniruojame savo sąveiką su pagrindiniais sąjungininkais, tai yra jų vieneto sudėtyje veikė ir mūsų karinis vienetas jų batalione – kuopos sudėties vienetas, kuris vykdys tiek taktinius veiksmus – manevrą, bet taip pat dalyvaus ir taktinėse šaudymo pratybose. Tai reikalauja ypatingų įgūdžių arba ypatingo pasirengimo“, – kalbėjo V. Rupšys.
S. Lisausko / BNS nuotr.
Praėjusį penktadienį Vokietijos kariuomenės 411-as šarvuotasis pėstininkų batalionas su priskirtais vienetais pradėjo persidislokavimą į Lietuvą – sausumos keliais, keltais, oro transportu ir geležinkeliu perdislokuota apie tūkstantis karių ir 320 vienetų karinės technikos.
„Grifonų audra“ tuo ir ypatingos, kad čia yra jungtinės pratybos, tai yra mes jau treniruojame savo sąveiką su pagrindiniais sąjungininkais.
Mokymuose Vokietijos brigados 411 šarvuotasis pėstininkų batalionas, karo inžinerijos, žvalgybos vienetai su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono kariais planuos bendras operacijas, vykdys kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu.
V. Rupšys taip pat pažymėjo, jog pratybos yra gera proga pamatyti pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ veikimą.
„Vilkas“ yra toks ginklas, kuris dažniausiai turi veikti su kitomis ginklo rūšimis, tai yra su tankais, ir mes kaip tik turime dabar galimybę ir pratestuoti, kaip jis kartu veiktų su tanku“, – kalbėjo generolas leitenantas.
Minimomis pratybomis tęsiamas bendrų Lietuvos ir Vokietijos pratybų ciklas nuo 2022-ųjų rugsėjo, kuomet Lietuvoje dislokuotas 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas.
Vilnius siekia, kad ši brigada šalyje būtų dislokuota nuolat, tačiau kol kas galutinio sutarimo tarp šalių šiuo klausimu nėra.
„Mano turima informacija, progresas yra didelis. Vakar grįžo ir derybinė grupė iš Vokietijos (...). Tai aš žinau, kad yra progresas, ir čia kalba eina ne vien tiktai apie brigadą. Kalbame apie net jungtines pajėgas, kalba eina apie didesnius vienetus ir taip toliau“, – sakė V. Rupšys.
Ateinantį pirmadienį pratybose lankysis ir Lietuvoje viešėsiantys NATO vadovas Jensas Stoltenbergas bei Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus).
Naujausi komentarai