Jis šiose pareigose pakeitė iki šiol kariams savanoriams vadovavusį Liną Kubilių, toliau karjerą tęsiantį užsienyje.
Vadų pasikeitimo ceremonija vyko Trakų pilyje, kur L. Kubilius naujajam KASP vadui perdavė kovinę vėliavą.
„Krašto apsaugos savanorių pajėgos – vienas iš komponentų, be kurio neįsivaizduojama visapusiška šalies gynyba, – vadų pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. – Lietuvos kariuomenės savanoriams jau daugiau nei šimtas metų, o atkūrus nepriklausomybę, Krašto apsaugos savanorių pajėgos atgimė kartu su valstybe.“
„Nuo pat įkūrimo savanorių vaidmuo valstybės gynyboje yra neįkainojamas – savanoriai yra tarpinė grandis tarp visuomenės ir kariuomenės. Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai demonstruoja mums visiems, kad Tėvynės meilė išties yra tikra, nesuvaidinta“, – kalbėjo ministras.
Kaip BNS sakė D. Vaicikauskas, einant naująsias pareigas jis sieks didinti karių pasitenkinimą tarnyba, įsiklausyti į jų nuomonę apie galimus pokyčius sistemoje.
„Noriu išgirsti, ką jie kalba, ką jie mano apie vadus, apie sistemą, apie galimus gerinimus. Mes labai dažnai tos žemutinės grandies neišgirstam ar nenorim išgirst, ar nepatogi tiesa būna. Tiesiog noriu įsiklausyti“, – sakė naujasis KASP vadas.
Jis planuoja pajėgose įgyvendinti vadinamąjį 360 laipsnių vertinimo modelį, kada apie vadus atsiliepia ne tik jų aukštesnieji vadai, bet ir pavaldiniai.
„Yra formalus kelias, kada reikalingi pinigai, nes yra licencijos apklausoms ir panašiai. Bet jeigu man nepavyktų prasimušti resursų formaliam indoktrinavimui, aš bandysiu su kažkokia savo ir savo kolegų neformalia versija tą įgyvendinti“, – teigė D. Vaicikauskas.
Jis pabrėžė manantis, kad žmogiškieji ištekliai pajėgose yra svarbiausi.
„Aš matyčiau, visų pirma, investiciją į žmones, nes tai yra pagrindinis faktorius. Ginkluotė, technika, sistemos, procedūros viskas yra gaunama, ištreniruojama, bet žmogus yra nepakeičiamas įrankis“, – kalbėjo KASP vadas.
Karininkas taip pat pabrėžė ketinantis tęsti tuos pokyčius, „kurie yra pradėti ir jie yra teigiami“.
Aš matyčiau, visų pirma, investiciją į žmones, nes tai yra pagrindinis faktorius.
„Yra sričių, kur nereikia reorganizacijų. Pavyzdžiui, kariniame rengime, tarptautinio bendradarbiavimo veikloje. Taip pat tam tikri mokymo centrai buvo sukurti, kurie pasitvirtino“, – sakė jis.
Vis dėlto D. Vaicikauskas tvirtino detaliau kalbėti apie pokyčius nenorintis, kol iš arčiau nesusipažino su pajėgomis.
Patį paskyrimą jis vadino „dideliu įpareigojimu saugumo kontekste, bet ir garbe“.
D. Vaicikauskas tarnybą 1991 metais pradėjo Alytaus savanorių kuopoje. Vėliau studijavo Karo akademijoje, po kurios dalyvavo tarptautinėse operacijose Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.
Lietuvoje pulkininkas patirties įgijo tarnaudamas Gynybos štabe, „Geležinio Vilko“ brigadoje, Lietuvos karo akademijoje, buvo KASP štabo viršininku.
Iki šiol pulkininkas ėjo Tarptautinės šiaurės rytų divizijos štabo viršininko pareigas.
Vadų pasikeitimo ceremonijoje ketvirtadienį be ministro taip pat dalyvavo Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas, KASP rinktinių vadai, puskarininkiai, KASP karių būriai su kovinėmis vėliavomis, Lietuvos kariuomenės vienetų vadai, buvę Savanorių pajėgų vadai, svečiai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Švedijos bei kiti garbingi svečiai.
KASP tarnauja apie 5 tūkst. karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, todėl savanoriai suderina tarnybą kariuomenėje ir darbą ar studijas.
Naujausi komentarai