Valdantieji kol kas neaptarinėja kandidatų į naujuosius ūkio ministrus, palikdami šį klausimą konservatoriams.
Be to, valdančioji koalicija demonstruoja pasiryžimą plėstis ir laimėti mūšį Seime dėl opozicijos gausiai inicijuojamų interpeliacijų.
Trečiadienį ryte tradiciniuose koalicijos vadovų pusryčiuose nebuvo kalbėta apie tai, kas galėtų pakeisti antradienį apie atsistatydinimą pranešusį ūkio ministrą Dainių Kreivį. „Tai Tėvynės sąjungai pagal koalicijos sutartį priklausanti pozicija, ji pirmiausia ir turi apsispręsti dėl kandidato“, - sakė Jungtinės Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos Seime seniūnas Algis Čaplikas.
Be to, jis priminė, kad prieš skiriant naują ministrą turi būti įvykdytos visos D.Kreivio atleidimo procedūros.
Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas. Premjeras Andrius Kubilius trečiadienio rytą dar neturėjo oficialaus D.Kreivio atsistatydinimo pareiškimo. Po to, kai tokį pareiškimą gaus, turės per 5 darbo dienas pateikti jį Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Pagal įstatymą, Vyriausybės vadovas gali per šį laikotarpį įtikinti ministrą atsiimti atsistatydinimo pareiškimą.
Tačiau valdančiosios koalicijos atstovai leido suprasti, kad taip greičiausiai neįvyks. „Šiame etape, kaip suprantu, klausimas yra išspręstas“, - teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas.
Valdantieji nenorėjo komentuoti neoficialių žinių, kad naujuoju ūkio ministru konservatoriai gali pasirinkti Seimo narį Vitą Matuzą. „Aš nevertinų galimų kandidatų, kadangi jų neaptarinėjame“, - sakė A.Čaplikas.
Jis piktinosi tuo, kad antradienį priimtą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, po kurio pasitraukė D.Kreivys, visuomenei paskelbė ne šios komisijos vadovas, bet atstovė: „Jeigu turime tokią instituciją kaip VTEK, kuri gali versti aukščiausius šalies pareigūnus, jos vadovas turi būti viešas asmuo ir nesislėpti už drebančiu balsu kalbančios atstovės nugaros“.
Valdančiosios koalicijos pusryčiuose aptarta ketvirtadienį prasidedanti Seimo pavasario sesija. Jos metu opozicija inicijuoja ne vieną interpeliaciją atskiriems Vyriausybės nariams ir netgi grasina nepasitikėjimu visam ministrų kabinetui.
Valdantieji demonstruoja ryžtą nugalėti opoziciją. „Net neabejoju, kad jau ketvirtadienį Seimo posėdyje nepasiseks interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui ir tai, tikiuosi, atvėsins opozicijos ryžtą teikti kitas interpeliacijas“, - kalbėjo Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas, beje, praėjusią žiemą pats pasirašęs interpeliaciją A.Sekmokui.
Pasak A.Valinsko, koalicija aptarė plėtros galimybes. Šiuo metu ji formaliai turi 71 balsą iš 141 Seime. „Maksimalus įmanomas skaičius koalicijoje galėtų būti 141. Tačiau realiai yra 3-4 žmonės, kurie gali įsilieti į valdančiąją koaliciją. Per kovą, manau, vieną ar dvi pavardes išgirsime“, - teigė jis.
Paklaustas, ar į koaliciją gali ateiti Seimo nariai iš nefrakcionuotus parlamentarus vienijančios Mišriosios grupės, A.Valinskas atsakė: „Nebūtinai iš ten“.
Tautos prisikėlimo partijos vadovas, komentuodamas D.Kreivio atsistatydinimą, pažėrė priekaištų Prezidentei D.Grybauskaitei. „Kai Prezidentė susitikime su Seimo valdyba šios savaitės pradžioje pareiškia, kad ji turi ir kitų instrumentų nukirsdinti ministrus, ne vien opozicijos inicijuojamas interpeliacijas, tai skamba kaip atviras grasinimas Seimui. Taip mes dideliais žingsniais artėjame prie tos tvarkos, kuri egzistuoja kaimyninėje Baltarusijoje. Tai kelia nerimą“, - sakė A.Valinskas.
Naujausi komentarai