Šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbta „Vilmorus“ apklausa rodo, kad už šią partiją rinkimuose balsuotų 12,4 proc. apklaustųjų. Rugsėjį vykusios apklausos metu už „valstiečius“ savo balsą žadėjo atiduoti 13,5 proc. apklaustųjų.
„Valstiečiai“ tui žemiausią reitingą per visą laikotarpį po rinkimų, nors antra vieta“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
V. Gaidys smukusį valdančiosios partijos reitingą linkęs sieti su rinkėjų kauptu „lūkesčių bagažu“ – galbūt į šios partijos atstovus daug vilčių dėję rinkėjai vėliau šiek tiek nusivylė, nes ne visi jų lūkesčiai buvo įgyvendinti.
Kaip ir anksčiau, palankiausiai rinkėjai vertina opozicinius Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionis demokratus. Jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, už konservatorius nurodė balsuotų beveik 15 proc. apklaustųjų.
„Tai gana daug“, – BNS sakė V.Gaidys. Kartu V. Gaidys pažymi, kad išaugo atotrūkis tarp Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.
Rugsėjį vykusios apklausos metu už konservatorius balsuoti buvo linkę 14,1 proc. apklaustųjų.
Trečioje vietoje – Socialdemokratų partija. Jai atiduoti balsus linkę 10 proc. apklaustųjų. Rugsėjį balsuoti už socialdemokratus buvo linkę 9 proc. apklaustųjų.
Stipriai pakilo partijos „Tvarka ir teisingumas“ reitingas – ankstesnė apklausa rodė, kad ši partija neperžengtų 5 proc. rinkimų į Seimą barjero (4,5 proc.), dabar už „tvarkiečius“ balsuotų 6,2 proc. rinkėjų. V. Gaidys spėja, kad galbūt „tvarkiečiams“ balsus skyrė anksčiau „valstiečius“ palaikę rinkėjai.
Apklausos duomenimis, kitos partijos neperžengtų 5 proc. rinkimų barjero, tarp jų – ir opozicinis Liberalų sąjūdis. Kaip ir rugsėjį, spalį už liberalus ketino balsuoti 4,1 proc.
Už Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą balsuotų 4.2 proc. rinkėjų, rugsėjį ją palaikė 2,4 proc.
„Vilmorus“ apklausa atlikta spalio 5-6 dienomis.
Naujausi komentarai