Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės paramą gaus 70 magistrantų iš užsienio

2017-09-11 09:47
BNS inf.

Lietuva skyrė finansinę paramą 70-imčiai magistrantų iš septynių šalių, pirmadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

LCC nuotr.

Anot jos, taip siekiama didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio.

„Gyvename globaliame pasaulyje, todėl visais būdais turime skatinti protų apykaitą. Magistrantų iš užsienio pritraukimas didina studijų tarptautiškumą. Lietuvos aukštosios mokyklos tampa geriau matomomis globalioje studijų erdvėje, o tai ypač svarbu siekiant, kad mūsų šalį studijoms rinktųsi kuo daugiau gabių užsienio studentų“, – pranešime sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Iš 70 paramą studijoms gausiančių užsieniečių magistrantų 40 vietų šiemet skiriama studentams iš Ukrainos. Paramą studijoms Lietuvoje taip pat gavo magistrantai iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Kinijos, Japonijos ir Moldovos.

Daugiausia užsienio magistrantų rinkosi studijas Mykolo Romerio universitete – 22, Vilniaus universitete – 20. Į Vytauto Didžiojo universitetą atvyko 10, į Vilniaus Gedimino technikos universitetą – septyni, į Kauno technologijos universitetą – šeši magistrantai.

Populiariausios jų pasirinktos specialybės – teisė ir vadyba, taip pat inžinerijos studijos. Aštuoni magistrantai iš Gruzijos ir Ukrainos pasirinko studijuoti lietuvių kalba.

Šiemet magistrantūros studijų Lietuvoje finansavimo konkurse galėjo dalyvauti studentai iš dešimties šalių bei už Europos ekonominės erdvės ribų gyvenantys lietuvių kilmės užsieniečiai. Pirmą kartą į paramą galėjo pretenduoti Japonijos, Pietų Korėjos ir Izraelio piliečiai.

Atrenkant pretendentus, buvo vertinami bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimas, motyvacija mokytis Lietuvoje ir pateiktos rekomendacijos.

Į magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių teikiama išmoka studijų kainai kompensuoti ir stipendija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų