Pereiti į pagrindinį turinį

Virtualus policijos padalinys per mėnesį sureagavo į daugiau nei 14 tūkst. pranešimų

2020-05-08 11:27

Prieš mėnesį įkurtas virtualaus reagavimo policijos padalinys nuotoliniu būdu sureagavo į 14,3 tūkst. pranešimų apie neskubius įvykius be fizinio pareigūnų įsikišimo, 9,5 tūkst. jų išspręsta iki galo, sako Policijos departamento patarėjas Arūnas Paulauskas.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / A. Ufarto / "BNS Foto" nuotr.

Anot jo, ši statistika rodo, kad padalinys, į kurį apskričių Vyriausieji policijos komisariatai delegavo apie 100 pareigūnų, pasiteisina bei galėtų tęsti darbą ir po karantino. Tam pritaria ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Jie pradėjo virš 850 administracinių pažeidimų teisenų, 183 ikiteisminius tyrimus, 3044 įvykiai grąžinti policijos budėtojams ir į juos teko siųsti patrulius. Bet kuriuo atveju, matome, kad rezultatai yra pakankamai įspūdingi“, – policijos penktadienį surengtoje konferencijoje, skirtoje aptarti teisėsaugos darbą karantino metu, sakė A. Paulauskas.

Padalinys skirtas C kategorijos įvykiams – jiems policija priskiria tuos pranešimus, kai nustatoma, kad negresia tiesioginis pavojus gyvybei ar sveikatai. Į tokius pranešimus pareigūnams leidžiama reaguoti per vieną valandą.

Anot A. Paulausko, dirbant šiam virtualiam reagavimo padaliniui, patruliams nereikėjo fiziškai vykti į įvykių vietas ir tai leido pajėgas skirti nusikaltimų prevencijai.

„Ir galbūt tikrai tas ženklus sumažėjimas nusikaltimų viešosiose erdvėse gali būti susijęs ne tik su karantinu, bet ir su tuo, kad patruliai gali skirti daugiau laiko prevencijai“, – sakė jis.

A. Paulauskas sako, kad beveik visi pareigūnai sutinka, kad sprendimas įkurti tokį padalinį per karantiną, kuomet daliai policijos darbuotojų teko dirbti iš namų, yra geras sprendimas, tačiau pripažįsta, kad ne visi priskirtieji padaliniui yra tuo patenkinti. 

„Turbūt minusas tai, kad visi pareigūnai buvo paskirti, net jų neatsiklausus, ar jie nori dirbti tame padalinyje, ar nenori. Sakysime tiesiai – ne visiems patinka šis darbas, jaunam pareigūnui visada yra mieliau reaguoti tiesiogiai, dirbant teritorijoje, nei prie kompiuterio“, – sakė jis.

Policijos atstovo nuomone, padalinys galėtų tęsti darbą išnaudodamas policijos veteranus. Kartu su šia iniciatyva jis pabrėžia būtinybę tobulinti e-policijos pranešimų sistemą.

„Svarstome apie mintį, kad tai yra puikus padalinys mūsų veteranams, pareigūnams, kurie baigia savo tarnybą, bet gali dirbti darbą, turi be galo didelę patirtį važiuodami, reaguodami į tuos nusikaltimus“, – sakė A. Paulauskas. 

„Manau, kad ši struktūra galės puikiai veikti įprastomis sąlygomis“, – jam pritarė policijos vadovas R. Požėla.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų