„Pirmiausia noriu padėkoti už drąsą imtis šios atsakomybės. Tikrai noriu palinkėti, kad šitame sunkiame darbe penkeri metai būtų sėkmingi, kad būtų išpildyti policijos darbuotojų lūkesčiai“, – per Ministrų kabineto posėdį sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Jis palinkėjo R. Požėlai į policiją perkelti pasieniečių patirtį vykdant struktūrines reformas ar atstovaujant institucijai užsienyje.
Kandidatūrą pateikusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sakė vertinant R. Požėlos savybes vystant socialinį dialogą su pareigūnais.
R. Požėla policijoje dirbo 1993-2015 metais, iš jų ketverius metus buvo generalinio komisaro pavaduotojas. Nuo 2015 metų pareigūnas vadovauja Valstybės sienos apsaugos tarnybai.
Jis policijos vadovo poste pakeis penkerių metų kadenciją baigusį Liną Pernavą, ketinantį išvažiuoti dirbti policijos atašė Jungtinėje Karalystėje.
Vyriausybė trečiadienį atleido L. Pernavą iš pareigų.
„Linkiu sėkmės tolimesnėje tarnystėje, jeigu bus tokie norai, lūkesčiai ir galimybės“, – kalbėjo S. Skvernelis.
R. Požėla policijos vadovo pareigas pradės eiti lapkričio 12 dieną. Kol kas nėra aišku, kas jį pakeis Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo poste.
Teks įvertinti policijos reformą
Viena svarbiausių užduočių naujajam policijos vadovui R. Požėlai bus įvertinti „aistrų ir abejonių“ keliančią policijos reformą, sako premjeras S. Skvernelis.
„Pirmiausia, neišvengiamai reikės įvertinti penkerių metų vykdytą policijos reformą, kuri galbūt kelia daugiausiai aistrų ir abejonių. Tai išsakyta ir naujajam policijos vadovui, pirmiausia, dėl tikslingumo ir pagrįstumo sujungiant viešąją ir kriminalinę policiją arba panaikinant kriminalinę policiją regionuose. Taip pat reikia įsivertinti sprendimus ir pasekmes dėl taip vadinamų nepilnamečių reikalų inspektorių“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.
Pirmiausia, neišvengiamai reikės įvertinti penkerių metų vykdytą policijos reformą, kuri galbūt kelia daugiausiai aistrų ir abejonių.
Anot jo, trečiadienį į naujas pareigas paskirtas R. Požėla, iki šiol vadovavęs pasieniečiams, taip pat turės įvertinti apylinkės inspektorių kaimiškose vietovėse likvidavimą, įvertinti ikiteisminio tyrimo efektyvumą.
„Tikrai matome gerą padalinių reagavimą, bet vien sureaguoti neužtenka, žmonės nori, kad ir problema būtų išspręsta, t.y. kad nusikaltimas turėtų būti ištirtas. Yra išsakyti lūkesčiai ir dėl sunkių, labai sunkių nusikaltimų tyrimo, kriminalinės žvalgybos veiklos“, – tikino S. Skvernelis.
Jis kartu su Vidaus reikalų ministerija sako norintis, kad kuo greičiau būtų įsteigta policijos kolegija, kuri, bendradarbiaudama su Kauno aukštosiomis mokyklomis, rengtų vidurinės grandies policijos pareigūnus ir kad nuo rugsėjo „būtų galima atsisakyti Mykolo Romerio universiteto paslaugų šioje srityje“.
Premjeras taip pat sako, kad policijos naujasis vadovas „turbūt turės vertinti ir rezonansinius įvykius, kurie pastaruoju metu policijoje įvyko“, turėdamas omenyje tyrimą dėl korupcijos Kauno policijoje.
S. Skvernelis taip pat vadina melu oponentų kritiką, kad į pareigas R. Požėlą skiria, nes šis yra premjero artimas bičiulis dar nuo darbo policijoje laikų. S. Skvernelis 2011-2014 metais vadovavo policijai, R. Požėla tuomet buvo jo pavaduotoju.
„Tai yra melas, mes šeimomis nebendraujame (...). Renatas Požėla yra mano kolega, kuris kažkuriuo momentu buvo pakviestas dirbti iš Šiaulių į Vilnių, į mano vadovaujamą padalinį. Pakviečiau ne aš netgi. Nuo to laiko aš jį matau, kaip profesionalų, ištikimą Lietuvos policijos pareigūną ir didžiuojuosi, kad su tokiais pareigūnais dirbau, kad tokie pareigūnai sutinka užimti aukštas pareigas“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Naujausi komentarai