Seimo laikinoji komisija siūlo parlamentui panaikinti baudžiamojoje byloje teisiamo parlamentaro, Darbo partijos (DP) lyderio Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Jo buvusiam pavaduotojui Vytautui Gapšiui neliečiamybę siūloma palikti.
Už tai, kad V.Uspaskichui būtų panaikinta teisinė neliečiamybė, balsavo 7 komisijos nariai, 2 buvo prieš, 1 susilaikė.
Už tai, kad neliečiamybė būtų panaikinta V.Gapšiui, balsavo 5 parlamentarai, 2 buvo prieš ir 3 susilaikė. Kadangi balsai pasiskirstė po lygiai, lėmė komisijos pirmininko konservatoriaus Stasio Šedbaro balsas – jis susilaikė.
"Mano nuomone, šių Seimo narių vaidmuo pačioje partijoje tvarkant finansus, darant įtaką sprendimams yra visiškai skirtingas, todėl ir vertinama turėtų būti skirtingai", – motyvus, kodėl nusprendė nebalsuoti už V.Gapšio neliečiamybės naikinimą, aiškino S.Šedbaras.
Vakar komisijos posėdyje pasisakę V.Uspaskichas bei V.Gapšys kartojo, kad byla – politizuota.
"Kodėl prokurorui buvo neįdomu, kokie nelegalių pinigų šaltiniai, kam jie duoti, jei buvo neteisingai paskirstyta, o viskas koncentruojama apie du žmones, du politikus? Byla sukurpta politiniais tikslais", – sakė DP lyderis.
DP lyderis taip pat tvirtino, jog darbuotojus, kurie tvarkė partijos finansus, į partiją neva "infiltravo Valstybės saugumo departamentas", suformavęs jiems užduotį atlikti neteisėtas veikas, kad esą paskui būtų galima susidoroti su partija.
Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas neigė V.Uspaskicho tvirtinimus, esą prokurorams neįdomūs nelegalūs DP finansavimo šaltiniai. Prokuroras patvirtino, jog atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nelegalių partijos finansavimo šaltinių nustatymo.
Ketvirtadienį rezoliucijos projektas dėl Seimo narių teisinės neliečiamybės atėmimo turės būti svarstomas Seimo posėdyje. Rezoliucijai, jei ja numatoma patenkinti generalinio prokuroro prašymą panaikinti parlamentarų teisinę neliečiamybę, priimti reikia daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų – ne mažiau kaip 71 iš 141.
Naujausi komentarai